Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

5 września 2020 roku ( sobota) odbyła się kolejna, dziewiąta już, edycja akcji Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania był utwór Juliusza Słowackiego pt.”Balladyna”. My również jako propagatorzy mowy polskiej rokrocznie włączamy się w tę akcję. Bibliotekarze I LO prof. Agnieszka Łączkowska i prof. Beata Pustułka wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką w Zawierciu, wzięli udział w literackim happeningu, którego głównym założeniem jest popularyzacja czytelnictwa oraz odkrywanie piękna polskiej literatury wśród uczniów.  O  godz. 10.00 zaproszeni goście, bibliotekarze, czytelnicy i mieszkańcy miasta rozpoczęli żywe widowisko literackie. W specjalnie przygotowanej scenografii odbyło się głośne czytanie dramatu poprzedzone komentarzami głosu zza kulis oraz żywymi obrazami pantomimicznymi w epokowych strojach, które miały wprowadzać słuchaczy w klimat poszczególnych scen. Nasze uczennice Aleksandra Płóciennik kl. IIg i Oliwia Turek kl. III a2 rozpoczęły czytanie wraz z panem Prezydentem miasta Zawiercie Łukaszem Konarskim i wzbogaciły wokalnie całość widowiska. Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Galeria zdjęć