Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

Marcel Ślusarczyk absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (rocznik 1992), geograf

Michał Oleś

Tomasz Dziechciarz - absolwent  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 1992.

Galeria prac Tomasza Dziechciarza

Piotr Grzesiak - Piotrek Grzesiak, absolwent rocznika 2017. Dziennikarz Polskiego Radia Katowice, fotograf, wielki miłośnik motoryzacji i dobrego brzmienia, głównie z taśm magnetofonowych i płyt winylowych. Kolekcjoner wszystkiego, co stare. Rasowy artysta-indywidualista, dążący do celu, jednak chętnie angażujący się w życie szkoły, także jako absolwent. Żeromiak w sercu, krwi i kościach.

Maja Gałka - Rocznik absolwenta 2013-2016. Rysować lubiłam już jako dziecko. W czasie liceum zaczęłam uczęszczać na kurs rysunku, dzięki któremu 2 lata później udało mi się dostać na wymarzone studia - architekturę. Po prawie roku studiów mogę stwierdzić że to był bardzo dobry wybór, ponieważ mogę tutaj rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Anna Kurek

Martyna Dziurska - Absolwenta rocznika 2012. Obecnie studentka Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej specjalność Dziedzictwo Architektoniczne. Od dzieciństwa posiadałam zamiłowanie do rysunku, malarstwa i rzeźby. W 2017 uczyłam rysunku w Żeromskim zainteresowanych uczniów II i III klas. Aktywistka - współorganizator wielu Rarciborskich ( podczas studiów I stopnia) eventów: Juwenalia Raciborskie, DKMS, Szlachetna Paczka, Pusta mista.

Anna Bzdęga -

Patrycja Bargieł - Absolwentka z rocznika 2012. Fotografią siatkówki zajmuję się odkąd skończyłam 18 lat. Zaczynałam jako fotoreporter w mniejszych portalach siatkarskich robiąc fotogalerie z meczów PlusLigi najpierw AZSu Częstochowa, później MKSu Będzin. Od sezonu 2015/2016 jestem klubowym fotografem KS Aluronu Virtu Warty Zawiercie początkowo w I lidze, obecnie (od sezonu 2017/2018) w PlusLidze.

Link do strony Patrycji Bargieł na facebooku

Natalia Prudło -  absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Zawierciu 2013-2016. Obecnie studiuje fizjoterapie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W wolnej chwilach całkowicie oddaje się mojej pasij, którą jest malowanie.