W sobotę 07 września 2019 r. odbyła 8. edycja Narodowego Czytania pod hasłem „Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie”. Młodzież I LO włączyła się w tę inicjatywę polegającą na głośnym czytaniu dzieł polskich mistrzów literatury, w tym roku polskich nowel. I LO od lat współpracuje z Biblioteką Pedagogiczną w Zawierciu oraz Miejską i Powiatową Biblioteką w Zawierciu. Nasi uczniowie: Aleksandra Krupa, Oliwia Turek, Konrad Domagała - IIa2, Aleksandra Płóciennik - Ig przeczytali fragmenty wybranych nowel i zaprezentowali przygotowane utwory muzyczne. Narodowe Czytanie to również okazja do otrzymania pieczęci okolicznościowej ufundowanej przez Kancelarię Prezydenta RP dla oficjalnych organizatorów akcji na kartach nowel przyniesionych ze szkolnej i domowej biblioteki.

Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz potrzebę dbałości o polszczyznę. 

Galeria zdjęć