Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

Po raz kolejny w dn.12.10 – 16.10 2020 r. obchodzimy „Tydzień patrona szkoły”. W związku z reżimem sanitarnym uroczystości mają „ zmodyfikowaną” formę. Tradycyjnie już biblioteka szkolna zorganizowała konkurs poświęcony życiu i twórczości Stefana Żeromskiego. Wszystkie dwuosobowe drużyny ( było ich aż 12) wykazały się doskonałą znajomością biografii i dorobku literackiego naszego wspaniałego pisarza. A najlepszą okazała się kl. II h – Alicja Matysik i Emilia Lorek. W gabinecie Pani dyrektor dokonano podsumowania konkursu i wręczono wyróżnionym dziewczętom nagrody książkowe. Również tradycyjnie Pani dyrektor wręczyła dyplomy – podziękowania za aktywny udział w Narodowym Czytaniu 2020Oliwii Turek i Aleksandrze Płóciennik. Cała społeczność szkolna podkreśliła szczególny charakter tych dni galowym strojem. Ponadto na godzinach wychowawczych odbywa się głośne czytanie wybranych dzieł Żeromskiego, gdyż wg maksymy „ człowiek żyje dopóty, dopóki trwa pamięć o nim”. Zatem czytajmy utwory pisarza nie tylko z okazji Tygodnia patrona szkoły. Bibliotekarze aktywnie włączają się w kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów ( język ojczysty) , które stanowią połączenie wiedzy i umiejętności.
B.P.

Galeria zdjęć