MONIKA KRUPA - reżyserka filmu dokumentalnego "A co jeśli nic?" (2020r.) to absolwentka naszej szkoły z roku 2008. Jej nowy film został zauważony przez świat i był nawet brany pod uwagę przy tworzeniu nominacji do Oscarów 2021. Jego bohaterem jest polski archeolog, profesor Andrzej Niwiński, który od ponad 30 lat szuka grobowca faraona Amenhotepa I w Egipcie. ,,A co jeśli nic” to historia człowieka, który poświęcił pół życia by wbrew wszystkiemu i wszystkim udowodnić słuszność swoich naukowych teorii i spełnić marzenie życia. REŻYSER O FILMIE: "Od dziecka interesowała mnie archeologia starożytnego Egiptu, a nierozwiązane zagadki i tajemnice rozbudzały moją wyobraźnie. Kiedy w liceum natrafiłam na książki prof. Niwińskiego, nie przypuszczałam, że kiedykolwiek się spotkamy. Pięć lat temu znalazłam się na konferencji archeologów prezentujących wyniki swoich prac. Pośród nich wyróżniał się jeden człowiek. Jego historia i charyzma nie pozwoliły mi przejść obok niego obojętnie. Tak poznałam profesora Andrzeja Niwińskiego...". Reżyserka jest absolwentką Szkoły Filmowej w Łodzi. Film ,,A co jeśli nic?" jest jej debiutem dokumentalnym. Film został nagrodzony na Warszawskim Festiwalu Filmowym w międzynarodowym konkursie krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Scenarzystka i producentka programów podróżniczych. Autorka filmów krótkometrażowych i teledysków. Współpracująca przy realizacji ponad 100 projektów audiowizualnych tj. filmy dokumentalne, program telewizyjne. Sukcesy uczniów to niewątpliwie największa satysfakcja dla nauczycieli i splendor dla szkoły. Bardzo gorąco gratulujemy Ci Monika Krupa i życzymy kolejnych wspaniałych produkcji i niejednego Oscara w kolekcji.

Zapraszamy do obejrzenia:Trailer WHAT IF NOTHING? oraz Monika i Profesor Niwiński w "Dzień dobry TVN" ! Dzień Dobry TVN - 28.03.2021