Projekt Zosi i Kacpra m
#zwolnienizteorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.
Dzisiaj przedstawiamy Wam trzeci projekt z naszej szkoły ,,Drugie Życie Twoich Rzeczy" przygotowany przez Zosię Bąbę i Kacpra Reszkę. Zapraszamy do polubienia strony projektu i śledzenia działań naszych uczniów! Link do strony na FB: "Drugie Życie Twoich Rzeczy"
 
"Hej jesteśmy Zosia i Kacper. Chodzimy do klasy 3f i 3c. Ważne jest dla nas dbanie o środowisko naturalne i ruch zero-waste, więc w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii organizujemy licytację ,,Drugie Życie Twoich Rzeczy" dla mieszkańców Zawiercia. Przedmioty, które nie są już wam potrzebne bedziecie mogli wystawić na licytacje i dać im drugie życie. Rzeczy, których już nie używamy zwykle kurzą się na półce i nie wiemy co z nimi zrobić. Komuś innemu mogą się przydać a przy okazji możemy zebrać pieniążki na szczytny cel. Na licytacje można przynieść co tylko przyjdzie wam do głowy, mogą to być na przykład: płyty, plakaty, książki czy ubrania. Wszystkie zebrane środki przekażemy na fundację WWF, która zajmuje się ochroną przyrody oraz ratowaniem zagrożonych wyginięciem zwierząt."
Jeżeli chcesz jeszcze przyłączyć do #zwolnienizteorii zapraszam do kontaktu (można dołączyć tylko do końca listopada): Joanna Dziechciarz-Duda