W ramach realizowanego w szkole międzynarodowego projektu PO WER uczestnicy warsztatów brali udział w półtoragodzinnym wykładzie online profesora Wydziału Filologii Polskiej KUL Lecha Giemzy - „Historia – nie zawsze „ magistra vitae”,czyli czy historia musi być nudna? O tym, jakiej historii oczekujemy od tekstów popularnych”. Wirtualne spotkanie miało miejsce 25.01.2021. Popkultura jest zjawiskiem bliskim każdemu z nas, bywa różnie oceniana, często negatywnie. Czy słusznie ??? Na między innymi to pytanie próbowali sobie odpowiedzieć uczestnicy spotkania. Po wykładzie profesora Giemzy takie pojęcia jak: kryminał retro, alter historia, sarmackie fantasy nie będą już dla uczestników projektu pustymi wyrazami, przynajmniej taką mamy nadzieję. Za dwa tygodnie kolejne spotkanie online, tym razem dotyczyć będzie twórczości Olgi Tokarczuk.