mlodzi w akci 2

Młodzi w Akcji+ to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie podczas trwania programu wybierają ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzą własny projekt. W tym semestrze będą mogli mi. in. nauczyć się debatować o sprawach lokalnych, stworzyć reportaż o swoich sąsiadach czy zaplanować rozwój najbliższej okolicy razem z jej mieszkańcami. W dniu 6 października odbyła się inauguracja projektu. Pierwszy wykład poprowadził pan Adam Bodnar – polski prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni na Uniwersytecie SWPS, działacz na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w latach 2015–2021 rzecznik praw obywatelskich – najdłużej urzędujący RPO od momentu powstania tego urzędu w Polsce. Od 2021 dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Przedstawicielkami naszego liceum są uczennice klasy IIa: Wiktoria Witczyk, Julia Migdał i Wiktoria Żurek, które uczestniczyły już w pierwszych warsztatach. Projekt będzie trwać od października do marca. Opiekunem projektu jest Joanna Dziechciarz – Duda.