projekt1

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej edycji programu “Młodzi w Akcji +”, realizowanego przez Uniwersytet SWPS w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

"Młodzi w Akcji +” to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia poprzez realizację projektów społecznych. Chcemy pokazać, że młodzi ludzie jako pełnoprawni obywatele i obywatelki mogą współdecydować o tym, jak wygląda okolica, w której mieszkają, uczą się i odpoczywają. Co więcej, to WY, Drodzy Nauczyciele, możecie włączyć w takie działania młodzież i pokazać jej, że aktywne uczestnictwo jest lepsze od bierności.

Udział w projekcie jest bezpłatny i obejmuje:

  • wykład inauguracyjny dr hab. Adama Bodnara, prof. Uniwersytetu SWPS,

  • warsztaty wspierające realizację projektów zespołowych,

  • kurs e-learningowy z zakresu rozwijania kompetencji liderskich, umiejętności dyskutowania oraz wyszukiwania informacji,

  • wykłady oraz webinaria dla uczniów i nauczycieli, prowadzone przez wybitnych wykładowców z Uniwersytetu SWPS,

  • konferencję podsumowującą projekt, w czasie której wszystkie zespoły zaprezentują efekty swojej pracy,

  • Zimową Szkołę Demokracji – Zimowe Warsztaty E-skejpowe - 3-dniowy obóz (realizowany zdalnie lub stacjonarnie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej) poświęcony warsztatom i wykładom nt. aktywności obywatelskiej,

  • otrzymanie zaświadczenia uczestnictwa w projekcie.

Czas trwania projektu: wrzesień 2021 – marzec 2022

Zgłoszenia: (3 uczniów) - przyjmuje Joanna Dziechciarz - Duda - do 15.09.2021