Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

 

 

 

Klasy trzecie pod opieką Pani prof. B. Pustułki, Pani prof. I Boreckiej, Pani prof. E.Warzyńskiej oraz ks. A. Młynarczyka miały okazję uczestniczyć w adaptacji „Ferdydurke” W. Gombrowicza w MOK Zawiercie dn. 19 grudnia 2018 wystawianym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Widz obserwuje funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Twórcy przedstawienia skupili się na trzech sferach: szkoły ze sztywnymi schematami; pseudonowoczesnym domu Młodziaków oraz tradycyjnym dworze ziemiańskim. Warto zobaczyć ten spektakl „ Koniec i bomba a kto czytał ,ten trąba”.
B.P.