W dniach od 8 do 12 października 2018 r. będziemy obchodzić Dni z patronem szkoły. Program obchodów:

- 26. 09. 2018 r. - Konkurs wiedzy o Żeromskim

- 09.10.2018 r. - Poranek z Żeromskim - przedstawienie dla klas I i II ( na małej sali o godz. 11.35; tego dnia prosimy o GALOWY STRÓJ)

- 09.10.2018 r. -10.10.2018 r. - Klasy I - Głośne czytanie utworów Żeromskiego na lekcjach języka polskiego

- 11.10.2018 r. Klasy II - Głośne czytanie utworów Żeromskiego na godzinach wychowawczych

 Już po raz kolejny w dn. 09.10.2018 r. odbył się „Poranek z Żeromskim” poświecony naszemu patronowi Stefanowi Żeromskiemu. Uczniowie kl. II B- M. Chruściel, R. Papaj, A. Mikoda, J. Pompka, P. Korczyński oraz kl. II D – M. Mazur pod opieką Pani prof. B. Pustułki i Pani prof. A. Łączkowskiej przygotowali przedstawienie o życiu i twórczości tego wybitnego autora. Całość przeplatana była wspomnieniami córki pisarza Moniki. Ponadto młodzież wysłuchała w wykonaniu P. Domagały z kl. II D nastrojowej ballady oraz preludium J. Podbielskiego w interpretacji     B. Stawarza z kl. IA1. przedstawiciel młodzieży zapaliła symboliczny znicz w Kąciku Patrona znajdującego się na holu szkoły.

Program artystyczny dostarczył wielu niezapomnianych chwil zarówno dla młodzieży, jak i dla nauczycieli i z pewnością przybliżył postać pisarza. Pani dyrektor B. Bańska wręczyła nagrody uczennicom kl. II A: Kamili Gajeckiej, Julii Skwarek i Aleksandrze Odyjas, które zajęły I miejsce w drużynowym konkursie „ Żeromski – nasz patron” oraz podziękowania dla dziewcząt klasy II D: Patrycji Domagały, Magdaleny Milki i Gabrieli Migdał oraz III A - Marty Wojciechowskiej za aktywny udział w Narodowym Czytaniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej i Bibliotece Pedagogicznej w Zawierciu.

 

Uroczystościom przez cały czas towarzyszyła wystawa pochodząca ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej w Zawierciu.

9 października w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania młodzież I LO czytała na lekcjach języka polskiego i godzin wychowawczych utwory naszego patrona. 

B.P.