25 lutego uczniowie klas 1e oraz 1f uczestniczyli w lekcji historii w Muzeum Śląskim w Katowicach. Wraz z nauczycielami: prof. I. Paciej, A. Łączkowską, B. Kozieł oraz A. Widawską udali się do Katowic, aby zwiedzić wystawę “Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Była to “wycieczka” - opowieść o Górnym Śląsku od czasów najdawniejszych do przełomu ustrojowego 1989 roku. Mogliśmy również zobaczyć nieco sztuki współczesnej, a największym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja zatytułowana “Zachód słońca nad górami”, którą najlepiej można było oglądać leżąc na podłodze. Pełni wrażeń, ze zdobytą wiedzą udaliśmy się w inne, nieco zimniejsze miejsce, na lodowisko w Spodku katowickim. No cóż – jazda na łyżwach nie jest łatwa, szczególnie dla tych, którzy pierwszy raz mieli taką okazję. Mimo trudności wszyscy bawiliśmy się świetnie.

A. W.

Galeria zdjęć