Nocleg w kopalni soli
W dniach 12-13 listopada odbyła się wycieczka do Krakowa oraz do Kopalni Soli w Bochni. W wycieczce wzięli udział uczniowie klas: I E, I F oraz I H.W pierwszym dniu zwiedzania przewodnicy zabrali nas na zabytkowy Kazimierz (część żydowska). Usłyszeliśmy wiele cennych informacji dotyczących tej części Krakowa. Większość uczestników wycieczki była tam po raz pierwszy. Po południu udaliśmy się do kopalni soli w Bochni. O godzinie 17:15 zjechaliśmy 250 metrów pod ziemię. Po kolacji zwiedzaliśmy trasę podziemną kopalni z ekspozycją multimedialną. Nocleg mieliśmy w Komorze Ważyn. Cisza nocna była od godziny 23, dlatego udało nam się jeszcze pograć w kosza. Dla chętnych była zorganizowana dyskoteka.Następnego dnia po wyjeździe na powierzchnię, czyli około godziny 9 udaliśmy się z powrotem do Kakowa. Zwiedzaliśmy Muzeum w Podziemiach Rynku. Na tym wycieczka się zakończyła i zmęczeni, ale zdrowsi dzięki noclegowi w kopalni soli wróciliśmy do Zawiercia.

I. Paciej

Galeria zdjęć