Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

 

 

Klasy drugie pod opieką Pani prof. B. Pustułki, Pani prof. A. Łączkowskiej, Pani prof. I Boreckiej, oraz ks. A. Młynarczyka miały okazję obejrzeć adaptację „Dziadów cz. III” A. Mickiewicza w MOK Zawiercie dn. 06 lutego 2019 wystawianą przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Twórcy spektaklu skupili się na trzech wątkach dramatu - ojczyzna, patriotyzm, prometeizm. Ciekawa forma przekazu przybliżyła uczniom romantyczny świat naszego narodowego wieszcza. Również oprawa plastyczna jak i muzyczna nadały spektaklowi niepowtarzalny charakter.

B.P.