Uczniowie ILO udali się 9 stycznia 2020 r. ze świąteczną wizytą do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, Domu Pomocy Społecznej w Zawierciu i Domu Opieki Eden w Myszkowie, by okazać trochę ciepła, zrozumienia i wsparcia pacjentom, dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Przebrani za Mikołaje i Anioły poszli podzielić się swoją radością i wielkim sercem. Było mnóstwo ciepłych słów, życzeń, chwil pełnych wzruszeń, ale przede wszystkim wspólne kolędowanie, drobne podarki i słodkości. Czas kolędy w szpitalu może odmienić postrzeganie „dawania” i „otrzymywania”. Każda łza wzruszenia i uśmiech pacjentów, napełniały kolędników ogromnym uczuciem spełnienia i radości z robienia czegoś dobrego dla innych. Z pewnością dla pacjentów ważne było też wsparcie duchowe księdza katechety pracującego w I LO - jego modlitwa, błogosławieństwo udzielone chorym oraz życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. Dla naszych uczniów była to zaś najwspanialsza lekcja wychowawcza, okazja, by otworzyć się na drugiego człowieka. Opiekę nad uczniami sprawowali: ks. A. Dróżdż, prof. A. Łączkowska, Prof. J. Dzieciraz- Duda. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasza akcję:)

Galeria zdjęć