Pomimo niesprzyjającej pogody, wczesnej godziny i do tego wolnego z okazji majówki, 33 uczniów naszej szkoły stawiło się na wolontariacie podczas zawodów biegowych Jurassic Forest Run w Lgocie Murowanej. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem: Starosty zawierciańskiego Gabriela Dors, Prezydenta Miasta Zawiercie Łukasza Konarskiego, Wójta Gminy Kroczyce Stefana Pantak.

„Jurassic Forest Run to cykl imprez, które odbywają się dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Ich bazą i jednocześnie współorganizatorem jest Hotel Fajkier w Lgocie Murowanej niedaleko Zawiercia. Dwukrotnie w ciągu roku otwiera on swoje podwoje dla biegaczy i kijkarzy, oferując świetną przełajową trasę, dobrą organizację i komfortowe zaplecze. Jednak tym, co zdumiewa na tej imprezie są… wolontariusze. Tak gorącego dopingu mogą pozazdrościć największe biegi w kraju! Trasa mierzy 5 km i jest wymagająca. Pierwsze podejście zaczyna się właściwie tuż za startem a hotelowe podwórko pozwala wyruszyć prosto na mocno pagórkowatą przełajową trasę bez metra asfaltu. Na każdym skrzyżowaniu i zakręcie czekają wolontariusze, których zadaniem jest wskazywanie drogi i podawanie wody. Nie poprzestają na tym jednak, dosłownie zdzierając gardła zagrzewają zawodników do walki, dodają sił, biją brawo, motywują, tańczą i śpiewają. Ich zaangażowanie jest ogromne, nie przeszkadzają im nawet zimno i nieprzyjemny wiatr. W trakcie zawodów temperatura nie przekracza kilku stopni powyżej zera.” Tak cytujemy o naszej pracy za ważnym portalem biegowym - Festiwal biegowy. Napisano za nas o naszej pracy….Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od uczestników, jak i od naszych partnerów. I tak za nami już kolejny wspólny wolontariat…Opiekun wolontariatu Joanna Dziechciarz – Duda.

Galeria zdjęć