W okresie bożonarodzeniowym piękną polską tradycją jest śpiewanie kolęd. Kultywując ten zwyczaj, młodzież I LO przygotowała dla pacjentów Powiatowego Szpitala w Zawierciu niezwykle wzruszającą niespodziankę. Odwiedziła chorych, dzieląc się swoją świąteczną radością i kolędując po oddziałach. Ponad 20 wolontariuszy śpiewało, składało życzenia i rozdawało świąteczne obrazki i smaczne cukierki. Pacjenci byli wzruszeni, ( my też). Były łzy, mnóstwo ciepłych słów, a także radość i wdzięczność w oczach chorych, a dla młodych lekcja życia i satysfakcja z pomagania chorym. „To była miła niespodzianka” – podkreślali pacjenci i personel szpitala, który żywo włączył się w kolędowanie. Wspólnie ubraliśmy też choinki, które mają być pamiątką po naszej wizycie. Najważniejsze jednak było to, że przynieśliśmy dużo pozytywnej energii i mogliśmy podarować cierpiącym trochę radości. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję za wyjątkowe i niezapomniane emocje, już czekamy na następne kolędowanie w szpitalu. Wesołych i zdrowych Świąt:)

Galeria zdjęć