Tradycją, pyszną i pachnącą w naszej szkole, jest „Dzień kawy”! Dnia 30.XI.2018 r. jak co roku, mogliśmy delektować się różnorodnymi rodzajami tego szlachetnego i aromatycznego napoju, przyrządzanego przez nasze koleżanki z klasy IIA i IB! A jak kawa, kawunia, kawusia… to wiadomo musi być coś słodkiego „na ząb”. Wielkie podziękowania dla klas IB, IC, IIA ( i zapewne rodziców, babć i cioć ), które zadbały aby „stoły” uginały się pod tak szczodrze podarowanymi szarlotkami, sernikami, piernikami, babeczkami… można by tak jeszcze długo wymieniać! Oprócz tych smakołyków zadbaliśmy również o „strawę duchową” i na gazetce - wystawie, można było poczytać, jaka jest historia tego napoju, albo zapoznać się z niezwykle ciekawymi informacjami dotyczącymi gatunków kawy, sposobów parzenia i spożywania. Nie zabrakło również motywów kawy w przeróżnych tekstach kultury, od literatury, poprzez teksty piosenek, aż po malarstwo. To był wyjątkowo przyjemny dzień, tym bardziej, że przyświecał nam szczytny cel, mianowicie zarobione pieniążki przeznaczyliśmy na przygotowanie paczek mikołajkowych dla dzieci z Ośrodka Wychowawczego w Gołuchowicach. Fajnie jest pomagać

Maja Janus

Galeria zdjęć