W dniu 29.11.18 r. w naszej szkole odbyła się #KOMÓRKOMANIA. Celem tej akcji była rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w bazie Fundacji DKMS, działającej na rzecz walki z nowotworami krwi. Oczywiście, wieść o wydarzeniu szybko się rozniosła i w zaledwie kilka chwil liczba wolontariuszy przerosła oczekiwania. W odpowiednio przygotowanej (i pięknie przystrojonej 😉) sali, wyszkoleni uczniowie przyjmowali kolejno wszystkie trzecie klasy, a dzięki wizycie gości specjalnych ze szpitala, była możliwość zmierzenia ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Ale czymże byłaby taka akcja bez słodkiego kącika?! Każdy miał możliwość wsparcia fundacji DKMS przez zakup samodzielnie robionych wypieków (które swoją drogą były pyszne). Efektem dzisiejszego wydarzenia była spora ilość zarejestrowanych potencjalnych dawców, a co za tym idzie, zwiększenie szansy wielu osób na nowe życie.

 

Galeria zdjęć