Mimo, że czas nie sprzyja nam wyjazdowo i i nie zdążyliśmy jeszcze pojechać na warsztaty do Oświęcimia, cały czas działamy w projekcie… 19.11.2020 r. grupa 30 wolontariuszy z I LO wzięła udział w webinarium prowadzonym przez Instytut Żydowski w Oświęcimiu. Celem spotkania było zrozumienie znaczenia terminu „mowa nienawiści”, a także przedstawienie sposobów reagowania na tego typu sytuacje. Uczniowie mogli poznać mechanizmy sterotypizacji, uprzedzeń oraz dyskryminacji, które naruszają przyrodzoną godność ludzką, podmiotowość i autonomię każdego człowieka. Warsztaty przeprowadzone przez Panią Katarzynę Strycharską, przedstawicielkę Instytutu Żydowskiego z Oświęcimia okazały się ciekawym doświadczeniem. Forma ich prowadzenia przypadła do gustu młodzieży, ponieważ była oparta na filmikach pomocniczych oraz swobodnej dyskusji z uczestnikami, dlatego wolontariuszki naprawdę aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Brawo dziewczyny!!! Zajęcia skłoniły nas do refleksji, że tolerancja i szacunek do drugiego człowieka jest najważniejszy. Bardzo dziękujemy Centrum Rozwoju Lokalego za zaproszenie do projektu.