Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

ZEROMCHCECIEBIE3 previewCZYPOKOLENIA2

Nabór elektroniczny

Dzisiaj ( 12.06.2018 r. ) w naszej szkole znów na korytarzu na I piętrze unosił się zapach pomarańczy. W ramach projektu Erasmus +, nasza grupa Health Service z dużym zaangażowaniem zorganizowała stoisko i serwowała świeżo wyciskane soki z pomarańczy i marchewek. Sprzedaż ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem i po nasze soki wszyscy ustawiali się w długich kolejkach.

Na Dzień Zdrowia 2018 w naszej w szkole grupa uczniów działająca w projekcie Erasmus + przygotowała stoisko ze zdrową żywnością. Młodzież przez cały dzień mogła zakupić zdrowe sałatki, ciasta i ciasteczka oraz świeżo wyciskane soki. Podczas spotkania z rodzicami w godzinach popołudniowych uczennice klasy Id: Klaudia Artecka, Zuzanna Celińska, Emilia Wiśniewska wraz z Panią profesor Urszulą Ogurek przygotowały prezentację dotyczącą przesilenia wiosennego. Spotkanie poprowadziła pedagog szkolna Joanna Dziechciarz - Duda. Całości oficjalnego spotkania dopełniły występy naszych uczniów oraz podziękowania dla rodziców przekazane przez Panią Dyrektor Bożenę Bańską. Następnie, rodzice udając się na spotkania z wychowawcami klas, także mogli zakupić soki i ciasteczka. Cała inicjatywa uczniów i grupy Erasmusa udała się w 100%.Zapraszamy za rok!

Dzisiaj zwiedzaliśmy stolicą regionu Walencję, która zachwyciła na swoją piękną architekturą.Cóż tu więcej pisać zobaczcie i oceńcie sami.

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń. Rano uczniowie i nauczyciele udzielali wywiadów w lokalnej telewizji. Uczniowie przygotowywali stoisko z gorącą czekoladą do którego ustawiła się długa kolejka. Mieliśmy też okazje spróbować hiszpańskich pączków z nadzieniem figowym. Następnie rozpoczęto przygotowania do tradycyjnego spalenia fallas, które wywarło na nas ogromne wrażenie (https://es.m.wikipedia.org/wiki/Fallas_de_Valencia). Popołudnie spędziliśmy na plaży podziwiając piękne widoki morza Balearskiego.

Dzień trzeci rozpoczęliśmy od przedstawienia prezentacji. Uczniowie pokazali dotychczasowe działania podjęte w celu utworzenia szkolnych miniprzedsiębiorstw. Firmą, którą zwiedziliśmy w dniu dzisiejszym była Cooperativa Sant Josep Burriana z branży ogrodniczej. Po południu udaliśmy się ponownie do szkoły, gdzie spotkaliśmy się z młodymi przedsiębiorcami, którzy opowiedzieli nam o swoim bardzo oryginalnym projekcie Foodration4all. Dotyczył on pomocy bezdomnym ludziom. Mieliśmy okazję obejrzeć wzruszający film oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym.

Drugi dzień naszego pobytu rozpoczeliśmy od zwiedzania miasta Burriana z przewodnikiem. Zachwycaliśmy sie pięknymi zabytkami i architekturą miasta. Następnie udaliśmy się do wytwórni zajmującej się produkcją dekoracji na festiwal Fallas, który odbędzie się w trakcie naszego pobytu w Hiszpanii.

Kolejny wyjazd w ramach projektu Erasmus + Hiszpania. Pierwszy dzień rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi w szkole hiszpańskiej. Młodzież tej szkoły przedstawiła nam prezentację na temat swojego kraju, kultury i zwyczajów. Zostaliśmy zapoznani też z systemem edukacyjnym Hiszpanii. Zwiedzaliśmy szkołę a następnie uczestniczyliśmy w pracach projektowych. Po południu udaliśmy się na miejscową plantację pomarańczy i mandarynek gdzie mieliśmy okazję poznać zasady uprawy tych owoców w trakcie wywiadu z przedsiębiorcą.

Zapraszamy do polubienia i obserwowania naszych działań w ramach projektu Erasmus +

Erasmus+ w I Liceum Ogólnokształcącym w Zawierciu