Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

Szkolimy się! Poznajemy analizę SWOT popularną technikę służącą  do porządkowania i analizy informacji.  Pozwala wykorzystać zgromadzone informacje do opracowania strategii działania opartej na silnych stronach i szansach, przy jednoczesnym eliminowaniu bądź ograniczaniu słabych stron i zagrożeń. Analiza SWOT daje wartościowy rezultat pod warunkiem, że jest ono stosowane konsekwentnie i świadomie. Wszystko w naszych rękach !!!

Mikołajki w I LO upłynęły pod znakiem świeżo wyciskanej pomarańczy i pachnącego ciasta. W ramach projektu Erasmus + na I piętrze naszego liceum zagościło stoisko grupy Health Service oferującej świeżo wyciskane soki oraz domowe wypieki. Sprzedaż cieszyła się nadzwyczajną popularnością i już po kilku minutach od jej rozpoczęcia w całej szkole można było zobaczyć uczniów z kubkami i talerzykami w rękach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom naszej szkoły i osobom, które wsparły nasze działania.

Film 1

Film 2

Film 3

Uczniowie biorący udział w projekcie ERASMUS+ w ramach rozpowszechniania i dzielenia się wiedzą o projekcie przedstawili w Szkole Podstawowej nr 8 w Zawierciu prezentacje multimedialne z dotychczasowych wyjazdów do szkół partnerskich w : Hiszpanii, Na Litwie i na Sycylii. Dziewczyny omówiły cele i zadania projektu oraz zasady współpracy z krajami partnerskimi. Zaprezentowały dotychczasowe działania i korzyści wynikające z udziału w projekcie.

W dniu 8 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z uczniami biorącymi udział w projekcie szkolnym W ramach programu Erasmus+ oraz z ich rodzicami, na którym dokonaliśmy podsumowania naszych dotychczasowych działań oraz wizyt roboczych w krajach partnerskich.

Czas zleciał niepostrzeżenie. Dziś się żegnamy. 5 października na Litwie obchodzony jest Dzień Nauczyciela. W naszej szkole partnerskiej czynią to w szczególny sposób. Uczniowie dekorują szkołę, przygotowują zabawne prezentacje o nauczycielach. Dzień zaczyna się od powitania nauczycieli kwiatami przy wejściu szkoły, wspólnym tańcem i zabawą. Każdego roku temat przewodni jest inny, w tym roku była to dżungla. Oprócz przyjemności była też praca. Uczniowie kontynuowali pracę nad projektem. Przeprowadzony został konkurs na wzór na koszulce związany z projektem, w którym zwycięzcą została grupa litewska. Ponadto uczniowie - liderzy przygotowali wspólną prezentację profil młodego przedsiębiorcy, bazując na wczorajszej pracy. Wieczorem odbyła się ceremonia pożegnalna, na której zostały wręczone certyfikaty wszystkim uczestnikom.

Zadań w szkole ciąg dalszy. Odbyły się warsztaty, podczas których młodzież określała profil dobrego przedsiębiorcy. Uczniowie podzieleni na grupy z różnych krajów wspólnie wskazywali cechy, które powinny wyznaczać młodego biznesmena. Julia została liderem jednej z pięciu grup i jutro z innymi liderami stworzy prezentację podsumowującą efekty wspólnej pracy. Wycieczkę Telšiai będziemy kojarzyć z legendarnym serem Džiugas. Mieliśmy okazję spróbować tego samego sera o różnym okresie dojrzewania w połączeniu z migdałami, miodem i winogronem. Doznania smakowe były niezwykle. Na koniec podano nam lody o oryginalnym serowym smaku.

Zwiedzamy. W trzecim dniu całodniowa wycieczka do pięknego miasta na północno - zachodnim wybrzeżu Litwy - Kłajpedy . Zapowiadany silny wiatr i deszcz nas nie pokonał... Byliśmy nad morzem w miejscowości wypoczynkowej Palanga, gdzie mogliśmy zobaczyć wybrzeże Bałtyku. W Kłajpedzie w światowej firmie cukierniczej Roshen oglądaliśmy produkcję słodyczy i samodzielnie też robiliśmy lizaki z karmelu. Niestety robienie zdjęć było zakazane.

Drugi dzień na Litwie. Byliśmy z wizytą u mera miasta, podczas której usłyszeliśmy wykład na temat rozwoju regionu. W bibliotece obejrzeliśmy ciekawe prezentacje przygotowane przez młodzież litewską. Zwiedziliśmy firmę Bigso produkującą pudełka i obejrzeliśmy ich produkcję. Mieliśmy też okazję poznać środowisko naturalne regionu w parku regionalnym Venta.

Przełamanie lodów, pierwsze przyjaźnie, dużo zabawy i śmiechu. Pierwszy dzień wizyty na Litwie przebiegał pod hasłem poznawania szkoły. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat osiągnięć i sukcesów gimnazjum w Naujoji Akmene. Julia i Arek mieli okazję wystąpić w wywiadzie dla litewskiej telewizji. Byliśmy też w firmie Eternit Baltic, produkującej dachówki. Młodzież miała okazję zobaczyć tam prezentację dotyczącą historii, rozwoju i działalności firmy, a także proces produkcji dachówek. A dzień się jeszcze nie skończył...