5 marca 2020 r. w I LO znowu polała się krew. "Ofiary" to 24 pełnoletnich uczniów naszej szkoły...:)

W akcji krwiodawstwa udział wzięli uczniowie klas trzecich oraz kilkoro uczniów klas drugich, którzy ukończyli 18 lat i zdecydowali się po raz pierwszy oddać krew. Spośród osób, które zgłosiły się do rejestracji, życiodajnym płynem podzieliło się ostatecznie aż 12 osób (po 450 ml każdy uczestnik). W dodatku, w tej grupie było 8 osób, które zrobiły to po raz pierwszy. Biorący udział w akcji musieli najpierw wypełnić ankietę dotyczącą ogólnego stanu zdrowia, potem przechodzili testy krwi oraz byli badani przez lekarza. Na koniec, po pobraniu krwi,  każdy dostawał słodki „posiłek regeneracyjny” w postaci czekolad oraz pamiątkowy długopis. Dziękujemy personelowi medycznemu za miłą atmosferę oraz sprawne i profesjonalne przeprowadzenie całego przedsięwzięcia. Jesteśmy dumni z tego, co robią nasi uczniowie! Młodzi, wrażliwi i otwarci na innych ludzi potwierdzają w ten sposób, że zawsze i w każdych okolicznościach można na nich liczyć. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Agnieszka Łączkowska. Kolejna akcja odbędzie się we wrześniu 2020 roku. Zapraszamy!!!

Opiekun SK PCK

Galeria zdjęć