Dzisiejsza uroczystość rozpoczynająca rok szkolny 2020/2021 była wyjątkowym przeżyciem dla Pierwszoklasistów, którzy zostali powitani przez Panią Dyrektor mgr Bożenę Bańską i Panią Wicedyrektor mgr Anetę Pantak oraz Samorząd Uczniowski. Zostali również przedstawieni wychowawcy klas:

Ia - mgr Marta Wyrembak

Ib - mgr Małgorzata Zrebny

Ic - mgr Michał Żmuda

Id - mgr Joanna Pencak

Ponadto Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Eryk Dziechciarek wraz z Zastępcą Aleksandrą Kleszcz podkreślili wagę 81 rocznicy wybuchu I Wojny Światowej. Przytoczyli również ważne słowa Powstańców Warszawskich, aby młodzi ludzie " rozumieli jak ważną rzeczą jest umieć być obywatelem tego kraju. Znać swoje prawa, ale znać także obowiązki i pomiętać, że wolność kraju nie jest nigdy dana na zawsze".

Prowadzący: Aleksandra Kleszcz - IIIb, Eryk Dziechciarek - IIIc, obsługa techniczna - Tymoteusz Januszek - IIIc, występ artystyczny  - Aleksandra Płóciennik - IIg, poczet sztandarowy - kl. IIf oraz IIc