W ramach Festiwalu Wiesława Ochmana organizowanego po raz pierwszy w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu uczniowie klas: Ie, If, Ig i I h wzięli udział w warsztatach "Bliżej Moniuszki" - dzień dla młodych. Edukacja młodzieży poprzez kulturę jest bardzo istotnym elementem działalności Wiesława Ochmana. Warsztaty operowe, w którym młodzież zawierciańskich szkół miała okazję uczestniczyć, składały sie z dwóch części. Najpierw Wiesław Ochman oraz pomysłodawca Festiwalu choreograf Jarosław Świtała wprowadzili młodzież w świat teatru operowego, a następnie zaprosili widzów (dwie nasze uczennnice ) do udziału w profesjonalnej próbie do opery " Straszny dwór". W spektaklu partie solowe należały do młodych i zdolnych studentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Galeria zdjęć