Karolina Bujak, nasza absolwentka, jest doktorantką II roku chemii na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ. Znalazła się w grupie osób wyróżnionych w XI edycji Konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Spośród wszystkich kandydatów cała społeczność akademicka Uniwersytetu Śląskiego ma okazję wybrać Studenta i Doktoranta roku 2019 - osobę, która ze względu na swoją działalność bądź osiągnięcia zasługuje na szczególne wyróżnienie. Każda osoba ma tylko jeden głos. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem systemu USOSWeb (po zalogowaniu).

Karolina ( rocznik matury 2010) w swoim dorobku naukowym posiada 6 artykułów naukowych publikowanych w uznanych międzynarodowych czasopismach naukowych. Wyniki swoich badań prezentowała na konferencjach naukowych ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Współorganizator, pomysłodawca i wykonawca pokazów chemicznych podczas XII i XIII edycji Święta Liczby Pi. Brała czynny udział w dwóch edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego. Za swoje największe osiągnięcie uważa otrzymanie nowego funkcjonalizowanego w łańcuchu głównym azopoliimidu (w postaci wolnej folii) o właściwościach aplikacyjnych: jako inteligentna membrana do kontrolowanego światłem przepuszczania gazów. Wolny czas poświęca na aktywny wypoczynek: wędrówka górska, squash oraz spinning. Jej celem jest zdobycie większości szczytów Tatr Polskich i Słowackich, a pasją cukiernictwo.

Dyrekcja, grono pedagogiczne  i uczniowie I LO serdecznie gratulują Karolinie takiego wyróżnienia i zapraszają do głosowania na naszą absolwentkę. Głosujmy do 18 czerwca!