„Jingle balls”, „Last Christmas” i inne świąteczne przeboje towarzyszyły nam w mikołajkowe popołudnie podczas wizyty wyjątkowych gości – podopiecznych Domu Dziecka we Włodowicach, wraz z opiekunami. Na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. Quizy, karaoke, pakowanie prezentu na czas – w tych konkurencjach należało wykazać się zręcznością, wiedzą na temat Świętego Mikołaja oraz – przede wszystkim – odwagą i otwartością. Nie zabrakło również zmagań sportowych. Zabawy z piłką i gra w koszykówkę pozwoliły na integrację zaproszonych gości z wolontariuszami. Jak co roku, niezawodnym wsparciem okazało się RWR Drużyna Zawiercie pod kierownictwem Zbigniewa Fielka. To dzięki niemu można było skorzystać z najbardziej rozchwytywanej atrakcji – ścianki wspinaczkowej. Na przyszłych alpinistów czekał również ważny test, jakim było sprawdzenie znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Po takim wysiłku przyszedł czas na gorącą pizzę i słodki poczęstunek, a także na ostatni i najbardziej wyczekiwany punkt programu – rozdawanie prezentów! Mimo, że Mikołaj wyznaczał kolejnym osobom różne zadania, wszystkie bez problemu sobie z nimi poradziły. Mamy nadzieję, że nasi goście będą miło wspominać ten dzień, a ich mikołajkowe wizyty w naszej szkole staną się tradycją!

A. K.

Galeria zdjęć