Dnia 25 stycznia 2019 r. naszej szkole odbyła się sesja popularnonaukowa mająca na celu przybliżenie uczniom kultury dwudziestolecia międzywojennego. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Miasto, Masa, Maszyna”. Gościem specjalnym była Pani dr Elżbieta Wróbel, pracownik naukowy Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, która w prezentacji pod tytułem ,,Poezja jako budowa” przybliżyła nam, uznawane za trudne, zasady poezji awangardowej. Był to niezwykle ciekawy wykład ukazujący twórczość Tadeusza Peipera oraz kulturę dwudziestolecia międzywojennego. W sesji czynny udział brali również uczniowie naszej szkoły: Weronika Sikora z klasy Ia2 ( prezentacja dotyczyła najważniejszych wydarzeń literackich lat dwudziestych ubiegłego wieku) , Aleksandra Krupa z klasy Ia2 ( prezentacja Oli nosiła tytuł ,,3xM”). Następnie po krótkiej przerwie wyemitowany został fragment filmu zatytułowany ,,Papież Awangardy”. Kamila Gajecka oraz Julia Skwarek z klasy IIa zaznajomiły nas z twórczością Witkacego. Na zakończenie Mateusz Cupiał z klasy Ia2 przedstawił prezentację przygotowaną przez Natalię Skałę i Olę Janeczek( również z klasy 1a2). Jej tytuł brzmiał ,, Marsz futurystów”. W związku z sesją powstało kilka plakatów, autorkami dwóch z nich były: Ala Lubasińska oraz Weronika Sikora. Sesje we współpracy z zaprzyjaźnionym Uniwersytetem odbywają się już od kilku lat, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć kolejne.
J.S. i K. G.

Galeria zdjęć