Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

 

 

W ramach realizacji projektu "Wspólna Niepodległa", który jest częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 6 czerwca grupa naszej młodzieży (klasy IA i IIA) miała okazję gościć w zawierciańskiej Szkole Podstawowej nr 9 im. Marii Dąbrowskiej. Uczniów klas siódmych zaprosiliśmy do udziału w warsztatach zatytułowanych "Czym jest polskość?". Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania o to, czym jest tożsamość narodowa oraz o miejsce, jakie w społeczeństwie polskim zajmowały kiedyś i zajmują dzisiaj mniejszości narodowe i etniczne. Przypomnieliśmy o wielonarodowej mozaice społeczeństwa II Rzeczypospolitej, oraz o wkładzie, jaki wnieśli obywatele należący do mniejszości w walki o niepodległość państwa polskiego i tworzenie jego kultury. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 9 oraz pani Katarzynie Wojciechowskiej za życzliwe przyjęcie i pomoc w realizacji zajęć! Mamy nadzieję, że nasze warsztaty spodobały się siódmoklasistom i pomogły im spojrzeć z nowej perspektywy na poruszane tematy. 

Galeria zdjęć