Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ

Podręczniki

Projekt polsko - włoski POWER w Żeromskim realizowany jest już dwa miesiące

Mimo trwającej pandemii, w innych niż zazwyczaj warunkach realizowany jest w I LO polsko – włoski projekt „Fundamenty kultury europejskiej po drugiej wojnie światowej". W warsztatach prowadzonych co tydzień online przez trójkę nauczycieli ( historii, j. polskiego, j. angielskiego ) uczestniczy w sumie 35 uczniów różnych klas. Młodzież realizuje zadania projektowe w dwóch grupach POWER 1 i POWER 2. Warsztaty w aktywny sposób poprzez przygotowane prezentacje, kolaże, rozmowy, filmiki tworzą możliwość odpowiedzi na pytanie o źródła kultury europejskiej w dzisiejszych czasach. Zajęcia dotyczą przyczyn kształtowania się obecnego ładu politycznego na naszym kontynencie, młodzież poznaje ważne dla polskiej kultury teksty S. Mrożka, Cz. Miłosza, W. Gombrowicza. Uczestnicy projektu rozwijają również swoje umiejętności językowe poprzez cotygodniowe zajęcia z języka angielskiego. W stosunkowo niedalekich planach wykład online przeprowadzony przez wykładowcę jednej ze znanych polskich uczelni. Opiekunami warsztatów są prof. G. Zawała, prof. K. Kaptur oraz prof. A. Stolecka. Wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i dużo zdrowia.