Śląski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Katowice oraz Prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w ubiegły poniedziałek zaprosili dyrekcję naszej szkoły oraz nauczycieli wychowania fizycznego na oficjalną Uroczystość Podsumowania Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół o "Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty" oraz Wojewódzką Inaugurację Roku Szkolnego 2019/2020. Impreza miała miejsce 28 października 2019 roku w Miejskim Domu Kultury "Szopienice – Giszowiec" w Katowicach. Pani Dyrektor Aneta Pantak, Pani Joanna Sierka oraz Renata Kowalczyk – Wyderka w imieniu szkolnych sportowców odebrały od Śląskiego Kuratora Oświaty pamiątkowy puchar i dyplom oraz sprzęt sportowy, które przyznane zostały za zajęcie piątego miejsca w kategorii dziewcząt. Delegacja naszej szkoły została zaproszona na tę uroczystość już po raz kolejny. W ostatnich latach uczniowie "Żeromskiego" klasyfikują się bardzo wysoko w rankingu sportowym naszego województwa. W ubiegłym roku dziewczęta zajęły miejsce piąte, a chłopcy ósme. Na uwagę zasługuje fakt, iż szkoły, które w tej rywalizacji osiągają najwyższe lokaty, w przeciwieństwie do naszego liceum, są szkołami sportowymi. Do rywalizacji wojewódzkiej zakwalifikowało się wśród dziewcząt 98, a wśród chłopców 111 szkół województwa śląskiego. Wszystkim sportowcom gratulujemy i dziękujemy za dostarczanie nam rokrocznie niezapomnianych przeżyć. Jesteśmy z Was dumni zarówno w chwilach Waszych sukcesów jak i porażek. Sportowa postawa i wola walki dowodzi siły Waszych charakterów za co z całego serca dziękujemy.

Dyrekcja i nauczyciele wychowania fizycznego

 

Galeria zdjęć