W miniony piątek, 4 października 2019 r., na stadionie MOSiR w Rudzie Śląskiej odbyły się zawody lekkoatletyczne najlepszych drużyn województwa śląskiego szkół średnich. Nasi uczniowie reprezentowali nas zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców, i mięli okazję zmierzyć się z zawodnikami, którzy są najlepsi nie tylko na Śląsku, ale również w Polsce. Indywidualnie sportowcy z Żeroma najlepsze wyniki uzyskali w konkurencji pchnięcia kulą: Milena Ziębińska zajęła w klasyfikacji generalnej piąte miejsce, a Wiktor Bednarz miejsce szóste. Drużyna dziewcząt ostatecznie uplasowała się na miejscu XII, a chłopców XV. Naszym sportowcom dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy oraz tego, że zawsze możemy na nich liczyć. Naszymi reprezentantkami w roku szkolnym 2019/2020 były: Artecka Klaudia, Gómułka Sara, Hajdas Roksana, Iłczyk Katarzyna, Jarzyńska Julia, Kadłubek Weronika, Kawczak Renata, Kołton Aleksandra, Kotela Kinga, Lenarcik Maja, Marczyk Wiktoria, Milka Weronika, Nowak Zofia, Paluch Nikola, Popczyk Maja, Półtrorak Paulina, Pucek Alicja, Sikora Olga, Skwarek Sandra, Ślęzak Kinga, Witkowicz Olga, Woźniak Julia, Ziębińska Milena. Skład drużyny chłopców to: Bednarz Bartosz, Bednarz Krzysztof, Bednarz Wiktor, Drabek Kacper, Kucharek Marcin, Jagielak Karol, Nieroda Mateusz, Dróżdź Dawid, Piwowarczyk Dawid, Lis Jakub, Dziechciarek Eryk, Wnuk Bartosz, Kubara Szymon, Gałecki Kacper, Kowalczyk Piotr, Szota Aleksander, Brodziński Jakub, Baran Kamil, Rogoń Adam. Zawody przebiegły pod czujnym okiem: Joanny Sierki, Renaty Kowalczyk – Wyderki i Mariusza Szczygła.

 AS

Galeria zdjęć