Galeria zdjęć

Wszyscy wiemy, że 8 marca to tradycyjne Święto Kobiet, ale tym razem było to dla nas również Święto Sportu i niezapomniany dzień kobiet z “Żeroma”! Dzień ten okazał się szczególnie radosny dzięki szkolnym sportowcom. W ostatni piątek bowiem, odbyła się w naszej szkole Powiatowa Spartakiada w Grach Zespołowych Szkół Średnich. Nasi zawodnicy spisali się doskonale i osiągnęli podwójny sukces!!! Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców wywalczyliśmy I miejsca w klasyfikacji dowodząc, że “Żerom” trzyma formę na najwyższym poziomie. Podczas imprezy rozegrano sześć finałów o mistrzostwo powiatu. Nasze dziewczęta wzięły udział w trzech, a chłopcy w dwóch. Panie zakończyły turniej niepokonane, choć kibicom nerwów nie zaoszczędziły. Najbardziej emocjonujący pojedynek to ich mecz w piłkę ręczną z reprezentacją Z.S Ekonomicznych w Zawierciu. Było to spotkanie bardzo równorzędnych zespołów. Remisem zakończyło się spotkanie po dwóch dogrywkach i dopiero w rzutach karnych mięliśmy więcej szczęścia niż przeciwniczki. Rywalizacja z koszykarkami z II LO im. H. Malczewskiej przebiegła już mniej dramatycznie, natomiast siatkarki nieoczekiwanie dość łatwo pokonały reprezentantki tej samej szkoły. Finał piłki ręcznej chłopców odbył się bez niespodzianek. Panowie zdecydowanie pokonali zespół z Z.S w Łazach. Trzeba przyznać, że nasi piłkarze są w doskonałej formie i liczymy, że jeszcze nie raz w tym roku cieszyć będziemy się z ich sukcesów. Szkolni koszykarze tym razem ustąpili palmy pierwszeństwa kolegom z Z.S Ekonomicznych w Zawierciu, ale trzeba przyznać, że zagrali bardzo ambitnie, z pasją i na pewno nie mają się czego wstydzić. Wszystkim gorąco gratulujemy, życzymy kolejnych sukcesów w rozgrywkach wojewódzkich, które czekają ich już niebawem. Jesteśmy pewni, że i tym razem nie zawiedziecie!

Ze sportowym pozdrowieniem. J. Sierka, R. Kowalczyk-Wyderka, B. Kozieł

Poniżej publikujemy składy naszych drużyn:

Dziewczęta

Piłka ręczna: Renata Kawczak, Weronika Milka, Klaudia Artecka, Emila Wiśniewska, Wiktoria Pakulak, Paulina Sołtysik, Wiktoria Cybulska, Zuzanna Kłosowska

Koszykówka: Renata Kawczak, Klaudia Artecka, Weronika Milka, Zuzanna Kłosowska, Małgorzata Jurczak, Agnieszka Mazur, Patrycja Wrześniewska, Wiktoria Manierak, Paulina Sołtysik, Natalia Stępień, Agata Kwiędacz

Piłka siatkowa:, Wiktoria Jarzyńska, Julia Czernicka, Weronika Milka, Aleksandra Kwiecień, Małgorzata Jurczak, Wiktoria Stojek, Maja Maciaszek, Agata Kwiędacz, Kinga Bartos, Zuzanna Kłosowska, Wiktoria Śniadkowska

Chłopcy

Piłka ręczna: Marcin Kurzawa, Karol Jagielak, Krzysztof Bednarz, Michał Konopka, Mateusz Trybalski, Jakub Bijak, Adam Rogoń, Igor Giziński, Paweł Misiak, Milosz Bednarz, Igor Mastaj

Koszykówka: Kacper Kwiecień, Milosz Bednarz, Jan Kłosowski, Dorian Michalski, Wiktor Majchrzak, Jakub Szycowski, Igor Mastaj, Karol Jagielak, Michał Konopka, Krzysztof Bednarz, Radosław Woźniak, Wiktor Saczyński, Grzegorz Latacz, Marcin Kurzawa

Galeria zdjęć