W środę 24 października w Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbyła się uroczystość wręczenia nagród za współzawodnictwo sportowe szkół ponadgimnazjalnych powiatu zawierciańskiego o "Puchar Starosty" w roku szkolnym 2017/2018.

Najlepszym szkołom w sporcie nagrody wręczali Wicestarosta Zawierciański Bogusław Piotrowski i Naczelnik Wydziału Edukacji  Krystyna Wiącek. Podsumowania współzawodnictwa i prezentacji osiągnięć sportowych na arenach województwa i kraju dokonał doradca metodyczny wychowania fizycznego Artur Hoffmann. Wspomniał on min o zdobyciu przez I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu tytułu Wicemistrzyń Polski w siatkówce plażowej dziewcząt. Tradycyjnie okolicznościowymi statuetkami nagrodzono również najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego w minionym roku szkolnym. Nagrodami "Złota Trójka" zostało w tym roku uhonorowanych wyjątkowo czterech nauczycieli. Nauczycielki z I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu: Joanna Sierka i Renata Kowalczyk - Wyderka oraz dwóch nauczycieli z Z.S. im. S. Staszica w Zawierciu  Jakub Nieroda i Wojciech Suski.

Za całokształt pracy podziękowanie otrzymał II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu  Artur Hoffmann - doradca metodyczny wychowania fizycznego. Poniżej klasyfikacja końcowa powiatowego współzawodnictwa:

Poniżej przypominam zeszłoroczną klasyfikację:
kat dziewcząt
1.    I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu
2.    II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu
3.    Z.S.  Ekonomicznych w Zawierciu
4.    Z.S. im. H. Kołłątaja w Zawierciu
5.    Z.S. im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach
6.    Z.S. im. X. Dunikowskiego w Zawierciu
7.    Z.S. w Pilicy
8.    Z.S. w Szczekocinach
9.    Z.S. w Porębie
10.    Z.S. im. S. Staszica w Zawierciu
11.    Z.S. w Żarnowcu

kat chłopców
1.    Z.S. im. X. Dunikowskiego w Zawierciu
2.    I LO im. S. Żeromskiego w Zawierciu
3.    Z.S. w Porębie
4.    Z.S. im. S. Staszica w Zawierciu
5.    II LO im. H. Malczewskiej w Zawierciu
6.    Z.S.  Ekonomicznych w Zawierciu
7.    Z.S. im. H. Kołłątaja w Zawierciu
8.    Z.S. im. prof. r. Gostkowskiego w Łazach
9.    Z.S. w Pilicy
10.    Z.S. w Szczekocinach
11.    Z.S. im. gen. J. Bema w Zawierciu
12.    Z.S. w Żarnowcu

Galeria zdjęć