Sportowy rok szkolny 2017/2018 już co prawda za nami, ale oficjalne podsumowanie i nagrodzenie najlepszych szkół biorących udział w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodzieży Szkolnej o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty odbyło się dopiero teraz, tj. w poniedziałek 8 października 2018 r. podczas Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019 Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego. Na uroczystość, która miała miejsce w Imielinie, zostali zaproszeni dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego najlepszych szkół w województwie, w tym Pani Dyrektor naszego liceum - Bożena Bańska oraz nauczycielki - Renata Kowalczyk-Wyderka i Joanna Sierka. Po raz kolejny w klasyfikacji uplasowaliśmy bardzo wysoko. W kategorii dziewcząt na IV miejscu, a kategorii chłopców na X miejscu. W imieniu uczniów pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrodę w postaci sprzętu sportowego z nieskrywaną dumą odebrała Dyrektor szkoły - Bożena Bańska i towarzyszące jej nauczycielki. Niewtajemniczonych informujemy, że rywalizacja na tym poziomie dotyczy udziału szkolnych drużyn w finałach wojewódzkich z 14 dyscyplin sportowych. Warto dodać, że nasze uczennice w ubiegłym roku, aż 11 razy zostały do nich zakwalifikowane i żadna inna szkoła nie dorównała nam w tym względzie. Regulamin Licealiady zakłada, że sumuje się wyniki pięciu, najlepiej punktowanych dyscyplin i mimo, iż sumarycznie uzyskaliśmy w tej kategorii najwięcej punktów ostatecznie uplasowaliśmy się na pozycji czwartej. Nieoficjalnie jednak, możemy nieskromnie nazwać się najbardziej usportowioną szkołą naszego województwa. Przy tej okazji warto też przypomnieć, że w ubiegłym roku mieliśmy kilka spektakularnych, sportowych sukcesów. Były to m.in.: Wicemistrzostwo Polski i Mistrzostwo Śląska w siatkówce plażowej dziewcząt, brązowy medal Mistrzostw Śląska w biegach na orientację dziewcząt oraz brązowy medal Mistrzostw Śląska w piłce ręcznej chłopców. Wszystkim, szkolnym sportowcom, którzy przyczynili się do sukcesu gorąco gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą walkę na boiskach, stadionach i murawach. Jesteśmy niezwykle dumni z Waszych osiągnięć i wyników. Dzięki Wam nasze liceum rozpoznawalne jest nie tylko w naszym mieście czy powiecie, ale również w województwie i w Polsce. Mamy nadzieję, że nie jest to Wasze ostatnie słowo i jeszcze nie raz cieszyć się będziemy ze sportowych osiągnięć Żeromiaków. Zainteresowanych współzawodnictwem zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami, które przy okazji publikujemy.

Galeria zdjęć

Ze sportowym pozdrowieniem AS