27 listopada 2018r klasa III D uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium chemicznym pod kierunkiem dr inż. K. Jagielskiej-Wiaderek. Wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne, których celem było zapoznanie się z zagadnieniami z zakresu chemii ogólnej – reakcje jonowe oraz chemii nieorganicznej –synteza związków nieorganicznych.
Po zajęciach praktycznych uczniowie zapoznali się z oferta edukacyjną Wydziału i kierunków znajdujących się na politechnice. Mieli okazję zobaczyć pokaz doświadczeń z fizyki, laboratorium optometrii - współczesna diagnostyka okulistyczna i optometryczna oraz inne pracownie laboratoryjne.
R. Wizor