Witamy na nowej stronie naszej szkoły. Dostępna jest tu też poprzednia wersja strony.logo Razem na swieta-1

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ.

Z dniem 1 września 2018 zostaje zmieniona nazwa liceum na

I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego

27 listopada 2018r klasa III D uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w laboratorium chemicznym pod kierunkiem dr inż. K. Jagielskiej-Wiaderek. Wykonywali samodzielnie doświadczenia chemiczne, których celem było zapoznanie się z zagadnieniami z zakresu chemii ogólnej – reakcje jonowe oraz chemii nieorganicznej –synteza związków nieorganicznych.
Po zajęciach praktycznych uczniowie zapoznali się z oferta edukacyjną Wydziału i kierunków znajdujących się na politechnice. Mieli okazję zobaczyć pokaz doświadczeń z fizyki, laboratorium optometrii - współczesna diagnostyka okulistyczna i optometryczna oraz inne pracownie laboratoryjne.
R. Wizor