zeromFB Maly

1A1 | 1A2 | 1B | 1C | 1D

 Rekrutacja 2021/2022 

Rekrutacja grupa dwujęzyczna

Napisz do nas: rekrutacja@zeromski.szkola.pl

 

Ósmoklasisto TUTAJ zgłosisz swoją kandydaturę do szkoły ponadpodstawowej.

 

RODO - INFORMACJA O DANYCH OSOBOWYCH, KTÓRE NAM PODAŁEŚ 

 

 

GALERIA STARA ŁAŹNIA i  KUŹNIA TALENTÓW I LO !  
 
Spieszymy  donieść o fenomenalnym finale warsztatów plastycznych! Trzy plakaty wykonane przez uczennice klasy 1b zostały wybrane przez prof. Zbigniewa  Bajka – polski artysta współczesny, profesor krakowskiej ASP- na oficjalną  wystawę dotycząca Franza Kafki. Prace zostaną wystawione na stronie www projektu oraz umieszczone w publikacji.  Autorkami plakatów są: 
Julia Gumula 1b
Nikola Bielecka  1b
Emilia Wójcik 1b
Natalia Felczuk 1b.
Gratulujemy  wyobraźni,  nowatorskich pomysłów i talentu! 
 
Jeszcze teraz dziękujemy Pani Karolinie Kindler- Skowronek za wprowadzenie w magiczny świat kultury i sztuki! 
 

pobrane

W poniedziałek 14 czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w konsultacjach odnośnie nowej formuły Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Odbyło się pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Główną ideą konsultacji było włączenie młodego pokolenia Polaków w proces współdecydowania w sprawach dla nas najistotniejszych. Po krótkim wprowadzeniu zostaliśmy podzieleni na 3 osobowe grupy, w których wspólnie omawialiśmy pomysły dotyczące nowego Stypendium. Wszyscy mieliśmy możliwości współpracować z młodzieżą z całej Polski i razem stworzyć kreatywne propozycję zmian. Mamy nadzieję, że nasze wnioski zostaną wzięte pod uwagę i wspólnie uda nam się wprowadzić nowe kryteria przyznawania Stypendium.

Alicja Matysik

g-rafika-1 

Informacje o szczepieniach

q1

Drodzy uczniowie I LO,

Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki opublikowany został harmonogram powrotu uczniów do nauki stacjonarnej.  Realizując jego wytyczne Dyrektor ZSO ustalaliła harmonogram działalności I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.

Od dnia 17 maja 2021 r. do 30 maja 2021r. wprowadza się w szkole hybrydowy tryb nauczania zgodnie z opracowanym harmonogramem.

W dniach 17 – 21 maja 2021 r. w trybie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas II: IIc, IId, IIe, IIf, IIg, IIh. W tym okresie wszyscy uczniowie klas I oraz IIa i IIb pracują w trybie zdalnym.

Zaś w dniach 24 – 28 maja 2021 r. będzie odwrotnie. W trybie stacjonarnym uczyć się będą wszyscy uczniowie klas I oaz IIa i IIb, a uczniowie II: IIc, IId, IIe, IIf, IIg, IIh będą pracować w trybie zdalnym.

Szczegółowe informacje przekazują uczniom wychowawcy klas.

                                                                                                                                                                                                                                        Dyrekcja I LO

Miło nam poinformować, że 10 maja odebraliśmy podziękowanie oraz dyplom dla naszej uczennicy Nicoli Stemplowskiej z klasy II A, za udział w XII Wojewódzkim Konkursie "Prawda i kłamstwo o Katyniu" zorganizowanym przez Panią Jadwigę Wiśniewską – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Patronat naukowy nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach, zaś patronat medialny sprawowali TVP Katowice, Polskie Radio Katowice, Radio FIAT, Tygodnik Katolicki „Niedziela” oraz portal Częstochowskie24. Do konkursu zgłoszono 192 prace z całego województwa śląskiego – jury miało zatem dużo pracy, a konkurencja była duża. Doświadczenie zdobyte podczas pracy nad tematem dało dużo satysfakcji oraz pozwoliło na głębsze zbadanie tematyki katyńskiej przez uczennicę. Nicola pracowała pod opieką prof. Aleksandry Widawskiej.

Galeria zdjęć

Będą one organizowane na platformie MS Teams od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 – 19:30.
Zerknij na harmonogram i wpisz daty do kalendarza już dziś!

https://tiny.pl/rs19b

Przekaż NAM 1%

Opublikowany przez I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. S. Żeromskiego w Zawierciu Poniedziałek, 19 kwietnia 2021