dkms
Zapraszam kolejny raz do udziału webinarze prowadzonym przez DKMS. Podczas spotkania uczestnicy:
✔️ dowiedzą się czym jest Fundacja DKMS, jaką ma misję, cele i historię;
✔️ będą świadomi skali dawstwa szpiku w Polsce i na świecie;
✔️ poznają dwie metody pobrania szpiku i komórek macierzystych;
✔️otrzymają certyfikaty uczestnictwa.
Zapraszam już 22 września o 15:00! Link do spotkania. W najbliższym czasie ogłosimy także o akcji, która odbędzie się w szkole! Dołącz do NAS!
J.DzD

 

maly kiermasz

Kolejna edycja Kiermaszu za nami. Dn. 10. 09. 2021r. w czytelni szkolnej zainteresowani uczniowie mieli okazję sprzedać lub kupić od swoich kolegów używane podręczniki. Jak co roku kiermasz cieszył się dużą popularnością. Organizatorki – pani prof. Beata Pustułka i pani prof. Agata Mucha zapraszają za rok.

B.P.

Galeria zdjęć

projekt1

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej edycji programu “Młodzi w Akcji +”, realizowanego przez Uniwersytet SWPS w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej. 

"Młodzi w Akcji +” to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia poprzez realizację projektów społecznych. Chcemy pokazać, że młodzi ludzie jako pełnoprawni obywatele i obywatelki mogą współdecydować o tym, jak wygląda okolica, w której mieszkają, uczą się i odpoczywają. Co więcej, to WY, Drodzy Nauczyciele, możecie włączyć w takie działania młodzież i pokazać jej, że aktywne uczestnictwo jest lepsze od bierności.

Udział w projekcie jest bezpłatny i obejmuje:

  • wykład inauguracyjny dr hab. Adama Bodnara, prof. Uniwersytetu SWPS,

  • warsztaty wspierające realizację projektów zespołowych,

  • kurs e-learningowy z zakresu rozwijania kompetencji liderskich, umiejętności dyskutowania oraz wyszukiwania informacji,

  • wykłady oraz webinaria dla uczniów i nauczycieli, prowadzone przez wybitnych wykładowców z Uniwersytetu SWPS,

  • konferencję podsumowującą projekt, w czasie której wszystkie zespoły zaprezentują efekty swojej pracy,

  • Zimową Szkołę Demokracji – Zimowe Warsztaty E-skejpowe - 3-dniowy obóz (realizowany zdalnie lub stacjonarnie w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej) poświęcony warsztatom i wykładom nt. aktywności obywatelskiej,

  • otrzymanie zaświadczenia uczestnictwa w projekcie.

Czas trwania projektu: wrzesień 2021 – marzec 2022

Zgłoszenia: (3 uczniów) - przyjmuje Joanna Dziechciarz - Duda - do 15.09.2021

narodowe czytanie 2021
Dziesiąta jubileuszowa edycja akcji Narodowe Czytanie już za nami. W roku 2021 czytaliśmy „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Bibliotekarki naszego liceum prof. Beata Pustułka i prof. Agata Mucha wspólnie z Miejską i Powiatową Biblioteką w Zawierciu włączyły się w to ogólnopolskie czytelnicze przedsięwzięcie, któremu patronuje para prezydencka A. i A. Dudowie. 4 września (sobota) o godz. 10.00 na tle epokowej scenografii zebrani przed „Pałacykiem” – siedzibą biblioteki zaproszeni goście, czytelnicy oraz uczniowie rozpoczęli ten żywy happening literacki. Nasze uczennice Aleksandra Płóciennik z kl. IIIG oraz Alicja Pietryga z kl. IIIE fantastycznie wcieliły się w rolę Meli i Hesi – córek tytułowej bohaterki – pani Dulskiej. Ponadto Aleksandra Płóciennik brawurowo wykonała dwie nastrojowe ballady wzbogacając wokalnie całość widowiska. Lekturą przyszłej edycji Narodowego Czytania będą „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w dwusetną rocznicę ich opublikowania.
Zachęcamy do lektury!
B.P.
ksiazki
Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników z poprzednich lat mogą od dnia 2.09.2021 r. do dnia 10.09.2021 r. przynieść do biblioteki podpisane ołówkiem (imię i nazwisko, klasa, cena) podręczniki do sprzedaży. Zostaną one poddane kwarantannie zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej.
Finał kiermaszu w dniu 10.09.2021 r. na długiej przerwie w czytelni szkolnej. Wszelkich informacji udziale biblioteka szkolna. Kontakt także poprzez adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Zapraszamy do czytelni na długiej przerwie (10.30 - 10.45)!

Chcesz się pozbyć starych podręczników, a może jeszcze potrzebujesz jakiejś książki? Weź udział w corocznym kiermaszu podręczników w I LO.

Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników z poprzednich lat mogą od dnia 21.06.2021 r. do dnia 26.06.2021 r. oraz 02.09.20201 r. do 10.09 2021 r. przynieść do biblioteki podpisane ołówkiem (imię i nazwisko, klasa, cena) podręczniki do sprzedaży. 

Finał kiermaszu w dniu 10.09.2021 r. na długiej przerwie w czytelni szkolnej. Wszelkich informacji udziale biblioteka szkolna. Kontakt także poprzez adres emailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Powrot-do-szkolyZapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją  "Powrót do szkoły bez strsu" - prezentację przygotowała Joanna Dziechciarz - Duda

Prezentacja

Podkategorie

PEDAGOG SZKOLNY - mgr Joanna Dziechciarz - Duda

Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby zapytać o to, co ich interesuje, poradzić się albo po prostu porozmawiać o tym, co dzieje się w szkole.

Uczniowie mogą zgłosić się do pedagoga: gdy ktoś narusza ich prawa; gdy ktoś stosuje wobec nich agresję i przemoc; gdy mają super pomysły na udoskonalenie pracy szkoły; gdy potrzebują pomocy, wsparcia, rady; gdy chcieliby pomóc koledze; gdy chcą porozmawiać z kimś życzliwym; gdy chcą brać udział w wolontariacie;

Rodzice mogą oczekiwać pomocy i wsparcia: przy organizowaniu pomocy materialnej, wyprawki szkolnej; gdy uczeń ma trudności w nauce, w celu wykrywania i eliminowania niepowodzeń szkolnych; gdy mają problemy z zachowaniem dziecka; gdy uczeń posiada opinie lub orzeczenie.

NAJWAŻNIEJSZE ZADAŃ PEDAGOGA

1. Rzetelna diagnoza środowiska szkolnego.

2. Pomoc psychologiczno - pedagogiczna zarówno indywidualna jak i grupowa.

3. Podejmowanie w stosunku do uczniów działań wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych i socjalnych, oraz z zakresu preorientacji zawodowej.

4. Koordynowanie pracy szkoły w zakresie pedagogizacji rodziców.

5. Ścisła współpraca z instytucjami wspierającymi szkołę.

6. Udział w wewnątrzszkolnym i zewnątrz-szkolnym doskonaleniu nauczycieli.

7. Organizacja wolontariatu.

8. Udział w projektach, przedsięwzięciach.

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Poniedziałek - 10.00 - 14.00 

Wtorek - 8.00 - 12.00 

Środa - 8.00 - 12.00

Czwartek - 10.00 - 14.00

Piątek - 8.00 - 12.00

Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować możesz także poprzez mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz massanger. Pilna sprawa zadzwoń: 660 756 096 i umów się na spotkanie (osobiste lub poprzez meet)