Biblioteka

akcja-czytaj-pl-2021

2 listopada 2021 roku wystartowała siódma edycja akcji Czytaj PL, czyli największej akcji w Polsce promującej czytelnictwo. Dzięki niej, przez cały listopad, czytelnicy w Polsce i za granicą mają możliwość darmowego wypożyczania 12 ebooków i audiobooków. W zeszłorocznej rekordowej edycji Czytaj PL, blisko 50 000 użytkowników przeczytało książki aż 130 tysięcy razy! Szczegóły na stronie akcji czytaj pl.

Biblioteka szkolna poleca i zachęca do czytania!

B.P.

W 2019 roku akcja CzytajPL jest obecna aż w 21 miastach Polski, a także w 1305 szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju. Po raz drugi akcja przekracza też na taką skalę granice państw – jej plakaty trafiły do 8 Miast Literatury UNESCO na całym świecie! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestselleerowych e- booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z blisko 7000 nośników na terenie całego kraju. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć niezwykle popularne bestsellery. I po raz kolejny nasze liceum otrzymało od organizatorów plakaty i uczestniczy w tym czytelniczym przedsięwzięciu. Zachęcamy was do czytania (i słuchania) książek „w biegu”.

B.P.

Galeria zdjęć

Drodzy uczniowie!
Klasy pierwsze informujemy, a drugim i trzecim przypominamy o możliwości korzystania z materiałów bibliotecznych umieszczanych w zakładce Biblioteka - nauczania zdalne na stronie internetowej szkoły. Ponadto przypominamy, że istnieje emailowa forma kontaktu z biblioteką szkolną poprzez: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Bibliotekarze szkolni

W dniach od 09.11-27.11. 2020 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15 w każdy wtorek i czwartek (powtórzenie wtorkowego spotkania) oraz w poniedziałek i środę o godz.14.15 (powtórzenie poniedziałkowego spotkania).

Pierwsze „webinarium” - Z książek nigdy się nie wyrasta poświęcimy - Waszemu czytelnictwu m.in.:

- wasze ulubione książki;

- książki, które Was zmieniły;

- książki, które warto przeczytać oraz

- czytam - polecam!

Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

We wtorek zostanie przesłany link do spotkania. Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!

B. Pustułka, A. Łączkowska

W dniach od 17.11 i 19.11. 2020 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15. Drugie „webinarium”- Świat wartości poświecimy – hierarchii Waszych wartości m.in.: mój system wartości; dewaluacja wartości; wizja świata bez wartości oraz cykl czytam - polecam.

Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanie przesłany link do spotkania.

B. Pustułka

W dniach od 16.11 i 18.11.2020 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cylku " Z lekturą za pan brat". Ten tydzień będzie poświęcony W. Szekspirowi:)  Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

A. Łączkowska

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!

W dniach od 24.11 i 26.11. 2020 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15.  Trzecie „webinarium”- poświecimy Jak się uczyć efektywnie? – Waszej nauce w domu, m.in.: mój styl uczenia się, jak usprawnić swoją naukę oraz czytam - polecam.

Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanie przesłany link do spotkania.

B. Pustułka

W dniach od 23.11 i 25.11.2020 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cyklu " Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu będziemy kontynuować zajęcia poświęcone W. Szekspirowi:)  Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

A. Łączkowska

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!

W dniach 08.12 i 10.12.2020 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15. Kolejne „webinarium”- poświecimy: poszukiwaniu szczęściu m.in.:czym jest szczęście, i od czego zależy oraz czytam - polecam. Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanieprzesłany link do spotkania.

Beata Pustułka

W dniach 07.12 i 09.12.2020 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu zajęcia będą poświęcone Molierowi:)  Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Agnieszka Łączkowska

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!

W dniach 15.12 i 17.12. 2020 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15. Kolejne „webinarium”- poświecimy bajkom filozoficznym i życiowym mądrościom, oraz czytam – polecam. Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanie przesłany link do spotkania.   B. Pustułka

W dniach 14.12 i 16.12.2020 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu zajęcia będą poświęcone Mickiewiczowi:)  Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Agnieszka Łączkowska                                                                         

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!

 

W dniach od 26.01 i 28.01.2021 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz.14.15. Kolejne „webinarium”- poświecimy: Czego szukam w książkach? m.in.: moje wybory czytelnicze, moja domowa biblioteczka, oraz czytam - polecam. Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanie przesłany link do spotkania. Zachęca i zaprasza biblioteka     on-line! B. Pustułka

W dniu 27.01.2021 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu zajęcia będą poświęcone Mickiewiczowi:) Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Agnieszka Łączkowska                                                                         

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!