Mamy następne zdjęcia ze zjazdu. Publikujemy je na prośbę absolwentów.
Album zdjęć z drugiego dnia obchodów 80 lecia - zjazd absolwentów
zjazd pan
zdj grupowe

obchody„(…)Historia zatoczyła koło. Tu dziś na tej sali, spotkało się kilka pokoleń, które wytrwale pracowały, bądź pracują tworząc historię I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego. Pragnę im powiedzieć: dziękuję za wasze marzenia, i pragnienia, to one zbudowały niezłomne fundamenty tej szkoły, bo przecież jeśli potrafimy marzyć, to również potrafimy tego dokonać. Szkoła to miejsce, w którym poświęcamy się innym, ale tylko takie życie warte jest przeżycia (…)”.

Między innymi takie słowa padły na sali widowiskowej MOK wypowiedziane przez panią dyrektor mgr Bożenę Bańską z okazji uroczystych obchodów 80-lecia naszej Alma Mater.

Świętować zaczęliśmy 7 czerwca, o godzinie 10.00 na szkolnym parkingu. Zebraliśmy się wraz z absolwentami i profesorami aby uhonorować tę chwilę pamiątkowym zdjęciem, po czym przy dźwiękach orkiestry przemaszerowaliśmy do Bazyliki Mniejszej p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła aby tam w skupieniu uczestniczyć w mszy uświetniającej obchody jubileuszowe oraz VI Zjazd Absolwentów naszej szkoły.

asiaO godzinie 13.00 Miejski Ośrodek Kultury wypełnił się uczniami, nauczycielami, absolwentami, emerytowanymi profesorami i zaproszonymi honorowymi gośćmi. Podczas uroczystości, padło wiele serdecznych słów, gratulacji, podziękowań. Niezwykle wzruszającą chwilą, okazała się ta, w której, owacjami na stojąco, witaliśmy najstarszego absolwenta ( rocznik maturalny 1939!!!) świetnego artystę malarza i przemiłego człowieka pana Leszka Dutkę.

Ogromną porcję emocji dostarczyła nam pani profesor Joanna Gieszczykiewicz-Sierka autorka części artystycznej, na którą złożył się między innymi, dokumentalny film. Obraz ten okazał się prawdziwą sentymentalną podróżą w przeszłość, ukazujący historię naszej szkoły i ludzi, którzy z pasją ją tworzyli. Dzień pełen niezapomnianych wrażeń zakończyliśmy zwiedzaniem galerii zdjęć obrazujących dzieje naszego liceum.

8 czerwca przeznaczony był na uroczyste obchody VI Zjazdu Absolwentów, które rozpoczęliśmy o godzinie 14.00. Hol naszej sportowej hali wypełnili niezwykle liczni absolwenci ( było nas około 500;)), odbierając drobne prezenty i wizytówki. Wśród licznych fleszy aparatów fotograficznych dokumentujących to wydarzenie, były głośne powitania, łzy wzruszenia i uściski.

zjazddOczywiście nie mogło się obejść bez pamiątkowego zdjęcia, a na hali pani profesor Joanna Sierka wraz z tegoroczną absolwentką i nieco starszymi absolwentami ponownie wzruszyła nas przepięknym wykonaniem piosenki „Jest cudnie” (muzyka Seweryn Krajewski i słowa Magda Umer). Po krótkiej części artystycznej goście powędrowali do klas, aby tam z rozrzewnieniem i łezką w oku powspominać najpiękniejsze szklone czasy.

Uroczyste obchody zakończyły się biesiadą przy grillu i skocznej muzyce (do dziś pozostaje tajemnicą jak przewodniczący Zjazdu, absolwent naszej szkoły, dziś wiceprezydent miasta pan Marek Kozieł zadbał o pogodę, która w tym dniu wyjątkowo nam dopisała!:))

MJ

Listy gratulacyjne z okazji 80-lecia I LO
Zapraszamy do galerii

aaffzjazd80Tego warto posłuchać. To warto zobaczyć...

Zachęcamy do posłuchania covera piosenki "Jest cudnie" nagranego przez uczniów i absolwentów z okazji 80 lecia I LO. Piosenka stanowi jedną z części filmu będącego sentymentalną podróżą w czasie.

Autorką covera oraz pozostałych części filmu, które zostały zaprezentowane w MOK-u na uroczystej akademii w piątek 7 czerwca, jest pani Joanna Sierka, nauczycielka, a także absolwentka naszej szkoły.

Jest cudnie...

Film - część pierwsza - Sonda uliczna

Film - część druga - Najstarsza historia szkoły

Film - część trzecia - Chłopcy z ulicy

Film - część czwarta - Nasi absolwenci

Film - część piąta - Poloneza czas zacząć

Film - część szósta - Są miejsca, ludzie i czasy, których się nie zapomina

Film - część siódma - Jest cudnie - cover

Film - część ósma - Życzenia

Film - część dziewiąta - Napisy końcowe i...