ffff
💙KONKURS PLASTYCZNY💙
❤ Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w konkursie plastycznym ❤😊
Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie 📄
t19
Witamy wszystkich serdecznie! 🥰♿
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.
✅Celem tego dnia jest przypomnienie społeczeństwu o problemach z jakimi muszą spotykać się na co dzień osoby żyjące z dysfunkcjami oraz podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.
🔆Niepełnosprawność jest problemem współczesnego świata. Najczęstszą przyczyną niepełnosprawności stanowią schorzenia narządów ruchu, układu krążenia i schorzenia neurologiczne.🔆
Ważne jest aby usuwać bariery oraz przeszkody, które stoją przed osobami z dysfunkcjami, tak aby mogły w pełni uczestniczyć w życiu społecznym. ♿
🔜🔜Udowodniono, że usuwanie barier i przeszkód stojących przed osobami z niepełnosprawnością i zapewnienie im pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, działa na korzyść całego społeczeństwa. ❤
Toleruję, nie hejtuję ✌
t1718
Choć każdy człowiek zasługuje na szacunek, nie musisz tolerować wszystkich zachowań. Nie myl tolerancji z obojętnością. Jeśli widzisz, że ktoś swoim postępowaniem wyrządza krzywdę innej osobie, wyraź swój sprzeciw. Masz także prawo do obrony własnych granic. Nie powinieneś np. potępiać kolegi, który pali papierosy.
Inną sytuacją jest brak tolerancji wobec osób np. mających inny kolor skóry lub pochodzących z innego kraju, gdyż są to aspekty, których nie da się zmienić, a zachowanie mające na celu obrażenie takich ludzi może sprowadzić tylko i wyłącznie do zadania im przykrości lub bólu.
Mamy nadzieję, że w przyszłości wszyscy zrozumiemy czym jest akceptacja, a czym tolerancja oraz oprócz umiejętnego posługiwania się tymi słowami zaczniemy wprowadzać je w swoje życie, ponieważ od tego droga do ładu na świecie i serdeczności będzie znacznie krótsza niż obecnie.
Tolerate, not hate✌️
t1516
Tolerancja – podobnie jak słowa “obywatel”, “patriotyzm”, “godność” – jest pojęciem, które używamy bez głębszej refleksji nad jego znaczeniem. Używamy chętnie, gdyż pozytywnie się kojarzy. Chcemy aby inni widzieli w nas osoby tolerancyjne, a i o sobie też chcemy tak myśleć. 🤔
Zatarła się granica między “tolerancją” a “akceptacją”. Większość z nas te pojęcia stosuje zamiennie, jak synonimy. Jednakże “tolerancja” w łacińskim znaczeniu oznaczała “cierpliwą wytrwałość”. W tym ujęciu znoszę cierpliwie, bez agresji, to co dla mnie jest “inne”, z czym się nie utożsamiam. Z kolei łacińska “akceptacja” to “przyjmowanie”, czyli włączenie w swoje “Ja”, utożsamianie się z czymś lub kimś.
Tolerate, not hate ✌

t13

t1112
To dzisiaj często używane słowo. Może i nadużywane. I na dobrą sprawę, nie wiadomo do końca czy rozumiemy co dokładnie oznacza. Słowo tolerancja pochodzi od łacińskiego tolerare, co znaczy cierpliwą wytrwałość. 🤔
✅Tolerancja oznacza cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności.
✅Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne.
✅Współcześnie rozumiana tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, ich myśli i opinii oraz sposobu życia.
Przez całe stulecia ludzie zabijali się nie tylko dla zysku płynącego z rabunku, ale i w imię sprzecznych ze sobą idei. Wreszcie po wyniszczającej wojnie trzydziestoletniej w Europie uznano zasadę tolerancji religijnej. Nadal jednak religia może być przyczyną sporów i konfliktów. Znacznie dłużej trwało osiągnięcie tolerancji związanej z obyczajami i kulturą odmiennych grup.
Obecnie pojawia się problem granic tolerancji, a więc pytanie o to czy można tolerować każde zachowanie i każdą postawę, czy jednak trzeba wyznaczać pewne granice. 😁
Tolerate, not hate ✌
t910
Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. ♥️
✅Głównym celem tego dnia jest uświadamianie społeczeństwa o niebezpieczeństwie związanego z konsekwencjami dyskryminacji. Pamiętajmy, że tolerancja to postawa społeczna i osobista odznaczająca się poszanowaniem poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych. Tego dnia warto zastanowić się nad własną postawą w odniesieniu do ludzi, z którymi współżyjemy. 😍
Tolerate, not hate ✌
t78
Jak skutecznie radzić sobie z hejtem? 🤔
Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. 😉
✅Jedną z najprostszych, a jednocześnie też najtrudniejszych rzeczy jest zaprzestanie czytania negatywnych rzeczy na swój temat. Brak reakcji skutecznie zniechęca hejtera do dalszych działań.
✅ Nie udostępniaj negatywnych komentarzy, a spirali nienawiści powiedz stop.
✅ Możesz zgłosić hejt, w tym celu skontaktuj się z administracją danej strony.
✅ Zablokuj konta osoby wygłaszającej złośliwe komentarze.
✅ Traktuj innych z szacunkiem, jaki sam chciałbyś otrzymywać. Jeśli chcesz komentować to, co Cię otacza, to rób to w kulturalny sposób.
✅ Masz prawo zgłosić sprawę na policję i założyć hejterowi sprawę z powództwa cywilnego.
✅ W likwidacji skutków hejtu na psychice z pewnością pomoże rozmowa z bliską osobą. Możesz też skorzystać z pomocy specjalistów, np. psychologa lub telefonów zaufania, gdzie też uzyskasz profesjonalną pomoc.
Numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111💖
Skuteczna walka z hejtem jest bardzo trudna, ale możliwa. Ważne jest aby ludzi uświadamiać czym jest hejt, jak się przejawia i co mogą zrobić jeżeli są świadkami hejtu.
Zapraszamy też na naszego Instagrama i rozwiązanie tam krótkiego quizu o hejcie. 🥰
Toletate, not hate ✌
t56
Konsekwencje hejtu przede wszystkim odczuwa ofiara hejtu. Ma on skutki doraźne i długotrwałe. Sprawia on, że osoba nim dotknięta żyje w coraz większym stresie – który tylko rośnie, jeśli hejt trwa i rozprzestrzenia się. W sposób szczególny wrażliwe są na niego osoby niepewne siebie, mające trudności w relacjach międzyludzkich, młodzi ludzie. W przypadku tych ostatnich zawistna treść może wyrządzić wiele złego, bo uderza w dopiero budującą się samoocenę i poczucie własnej wartości.
Hejt prowadzi do głębokich urazów psychicznych, problemów emocjonalnych, zaburzeń snu, zaburzeń depresyjnych i lękowych, zaburzeń zachowania, dolegliwości psychosomatycznych. prowokując samookaleczenia, myśli i próby samobójcze.
Nigdy nie wolno lekceważyć hejtu, gdyż każdy atak w Internecie niesie konsekwencje w życiu realnym.
W kolejnym poście dowiecie się jak radzić sobie z hejtem.
Toletate, not hate ✌
t4
Hejt to zjawisko, z którym można się spotkać w Internecie, ale nie tylko. Do bycia jego ofiarą przyznaje się co czwarty człowiek. Czy ktoś z was spotkał się kiedyś z hejtem?
Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu. Może być skierowany ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu, mniejszościom religijnym i seksualnym czy osobom o innym kolorze skóry lub światopoglądzie niż hejter.
Hejt to nie tylko zgryźliwe i agresywne komentarze, które oczerniają osobę o odmiennym zdaniu, to także obraźliwe memy, grafiki i filmy. Treści publikowane przez hejterów nie posiadają żadnej wartości i mają na celu jedynie sprawienie przykrości danej osobie.
Hejtujemy ponieważ czujemy się anonimowi, a w Internecie robimy to za pomocą słowa pisanego. Nie ma tutaj bezpośredniego kontaktu i możemy schować się za nickiem.Taka sytuacja ułatwia możliwość obrażania osób w Internecie.
O skutkach hejtu dowiecie się już w następnym poście.
Toletate, not hate ✌