m18
Cześć! Uznałyśmy, że super byłoby poszerzyć wiedzę o niektóre z aspektów w psychologii i w życiu codziennym! 🧠🧡
Każda z nas przeprowadziła wywiad z dość ważnymi osobowościami dla dziedziny zdrowia, gdzie możecie wiele dowiedzieć się na temat codziennego dbania o zdrowie, które jest niezwykle ważne ❗❗❗
Poniżej załączamy pierwszy z wywiadów, który przeprowadziła dla Was Dobrusia z Michałem Cuber - psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny odpowiada na bardzo ważne i aktualne pytania, dotyczące nie tylko Nas - młodzieży, ale też i dorosłych, seniorów.
Tym czasem chciałybyśmy zaprosić do odwiedzenia strony Pracowni Psychoterapii HEALIO Healio Pracownia Psychoterapii Justyna Rać, z którą współpracuje Michał.
Jeśli któryś z nich znajduje się w Twojej okolicy, a masz wątpliwości co do swojego samopoczucia, to warto wybrać się na konsultację psychologiczną. Pamiętaj, by nie dbać tylko o zdrowie fizyczne, ale też i psychiczne - jest niezwykle ważne i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu ❗🧡
Zwolnieni z Teorii
m7
Hej hej 🥰 dziś poznajcie już ostatnią z nas, czyli mnie❗🙈
Mam na imię Ewa i mam ogromny zaszczyt być liderem tego projektu. Uczęszczam do I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Po szkole trenuje piłkę nożną ⚽ oraz staram udzielać się w jednostce OSP 🚒🔥. Dokładnie rok temu w maju zakończyłam swój pierwszy projekt do Zwolnionych z Teorii. 🎉 Całe jego przygotowanie, realizacja i idea tak ogromnie mi się spodobały, że nie mogłam i w tym roku nie wziąć udziału. Temat naszego projektu stworzyłyśmy łącząc nasze wspólne zainteresowania. Moimi jak już można się domyślić, jest sport 🏃 towarzyszący mi tak na prawdę od zawsze i pomagający w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Jestem jak wulkan energii, jeżeli chodzi o chęć tworzenia świata lepszym. Odkąd pamiętam uczestniczę, czy nawet organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia. Mam miliony pomysłów na minutę i wszystkie chcę zrealizować. Tak wiem - wariatka‼️😝 Temat zdrowia jest mi szczególnie bliski, gdyż zdrowie fizyczne jak i to pod względem medycznym w dużym stopniu wiążą się z tym, co chciałabym robić w przyszłości.
W tym projekcie, oprócz edukacji społeczeństwa o zdrowiu, chcę nauczyć się, jak współpracując zarządzać własnym projektem oraz pokazać, że wystarczy wyjść z inicjatywą, zrobić ten pierwszy krok, żeby być bliżej osiągnięcia założonych celów, zwłaszcza jeżeli możemy tym dać coś także dla innych. ♥️
No i znacie już wszystkie z nas ✨
Mamy nadzieję, że wywarłyśmy na Was dobre pierwsze wrażenie 🙈 i życzymy Wam miłego popołudnia 🥰
m6
Tak jak obiecałyśmy dziś wracamy z kolejną z nas ❗❗❗
Dziś przeczytajcie parę słów o Alicji 🥰
안녕 여러분! ~ Hi everyone! ✨🙃
Jestem Alicja, ale mówcie mi Ala 👋.
Od jakiegoś czasu uczęszczam do Szkoły w Chmurze 💭, gdzie uczę się w kosmicznie 🌌 nowy sposób, mianowicie... SAMA, w własnym domu i z własnym tempem i materiałem do przerobienia.
Moim całym światem jest język koreański 🇰🇷 i psychologia 🧠 - kazdy kto mnie zna doskonale to wie, a teraz wiecie to i wy 😄!
Moim celem życiowym jest żyć każdego dnia z pełnią świadomości życia 🧘‍♀️, z miłością, z wiedzą, by móc tworzyć jeszcze więcej dobra! ❤️
Razem z dziewczynami dołączyłam do tego projektu, ponieważ sądzę, że nikt inny nie jest tak wiernym kompanem podróży jak nasze ciała i umysły! 🌸
Dlatego, dzięki niemu chcę poszerzać jak ważne jest dbanie szczególnie o nas samych - naszą "psyche" (umysł) I naszą "somę" (ciało), bo to dzięki nim możemy podziwiać wdzięki i przeżycia które oferuje nam życie. ⭐🌟⭐
Skoro mamy je tylko jedno wykorzystajmy go tak aby każdego dnia budzić się z uśmiechem na twarzy 😁, z miłością do siebie i do wszystkich osób bliskich naszemu sercu ❤️🤗, z motywacją by stworzyć swoją rzeczywistość jako cudowną i jakże niesamowitą przygodą 😎🧭.
Już dwie trzecie za nami!!
Mamy nadzieję że spodobał Wam się
opis Ali😊.
W ciągu następnych dni poznacie już ostatnią z nas - Ewę ❗❤️
m5
W tym tygodniu chciały byśmy opowiedzieć Wam trochę więcej o nas. 🥰 Każda z nas ma trochę inne zainteresowania i pasje, co innego daje naszemu projektowi oraz ma inne cele, które poprzez niego chce osiągnąć. Dzięki najbliższym postom będziecie mogli się tego dowiedzieć. 🎉 Dziś przedstawiamy Wam Dobrusię.
Cześć! Jestem Dobrosława Smugorzewska - prościej będzie Dobrusia! Na co dzień uczęszczam do I LO Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu. Moją pasją jest przede wszystkim muzyka i to na niej opieram swoją codzienność, jak i obecnie zawód. Również interesuję się psychologią, prawem, zdrowiem. Biorę udział w projekcie, ponieważ chętnie udzielam się społecznie i mam w tym swój cel. Poprzez projekt chciałabym nie tylko promować zdrowy tryb życia w każdym jego aspekcie, ale też i szerzyć większą świadomość na temat chorób, o których nie bardzo chce się podejmować rozmowy. Jestem osobą, która od ponad roku choruję na stwardnienie rozsiane i do tej pory spotkałam się z wieloma stereotypami, mitami, z którymi również zmagają się inni chorujący. Zależy mi również na tym, by w projekcie obalić je oraz by temat owej choroby nie należał do tematów tabu bądź "nieznanych". Myślę, że każdy z nas zasługuje na równe traktowanie i by nikt nie zmagał się ze stygmatyzacją w społeczeństwie w związku z chociażby posiadaną chorobą.
Dlatego tak ważne jest, by upowszechniać nie tylko profilaktyczne badanie się, ale też i podejmować się trudnych rozmów na temat wszelkich chorób, które są coraz bardziej powszechne w naszym społeczeństwie.
W ciągu następnych kilku dni poznacie kolejną z nas.
Wyczekujcie ⏳❗🥰
m234
ZDROWIE❓
Czym ono tak naprawdę jest i co się na nie składa❓❓
Zdrowie jest pojęciem szeroko rozumianym. Możemy mówić o zdrowiu fizycznym🏇, umysłowym🧘🏻‍♀️, społecznym🙋🏻‍♂️, duchowym🙏🏼czy nawet zdrowiu finansowym💰.
My w naszym projekcie chcemy skupić się na zdrowiu w trzech kategoriach. Zdrowiu pod względem medycyny, sportu oraz psychiki:
m1
Zapewne zastanawiacie się co to za projekt i kim są jego twórczynie. 🤔
Wszystkie jesteśmy z różnych szkół czy klas. Każda z nas ma inne zainteresowania i przebywa w innym środowisku. Ale wszystkie nas interesuję jeden temat - zdrowie❗ Każda z nas patrzy na nie od trochę innej strony i perspektywy. Dlatego właśnie postanowiłyśmy stworzyć ten projekt. Projekt, którego celem jest przedstawić, poszerzyć wiedzę i zachęcić do dbania o swoje zdrowie - bo przecież jak nie my to kto❓ Chcemy uświadamiać dzieci, seniorów i dorosłych, że żyć zdrowo to nie tylko dbanie o dietę czy ubieranie się odpowiednio do pogody, ale także dbanie o swoją codzienność, o swoją kondycję, odporność, czy samopoczucie . Szczególnie w dobie dwudziestego pierwszego wieku powinniśmy pielęgnować i dbać o nas samych, ale też i innych.
Te trzy poniżej to my, po kolei Dobrusia, Ewa i Ala. W najbliższych dniach dowiecie się więcej, a Was już dziś zachęcamy do zaobserwowania nas tu na naszej stronie na Facebooku jak i na profilu na Instagramie:
MSP Zdrowie
#zwolnienizteorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.
Dzisiaj przedstawiamy Wam drugi tegoroczny projekt "MSP Zdrowie" przygotowany przez Dobrosławę Smugorzewską, Ewę Jurczak i Alicję Pietrykę. 
Zapraszamy do polubienia strony projektu i śledzenia działań! Link do strony na FB: PSP Zdrowie 
Jeżeli chcesz jeszcze przyłączyć do #zwolnienizteorii zapraszam do kontaktu: Joanna Dziechciarz-Duda