Częścią obchodów stulecia Niepodległości Polski była sesja naukowa zorganizowana przez uczniów zaangażowanych w realizację projektu "Wspólna Niepodległa". Wydarzenie to odbyło się 28 listopada a data ta została wybrana nie przez przypadek. W tym dniu przypadła bowiem rocznica uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych. Jeden z zaprezentowanych referatów dotyczył tego właśnie tematu, przypominając m.in. o pierwszych posłankach, jakie zasiadły w ławach polskiego Sejmu w 1919 r. Prelegenci z klas 1A2, 2A, 2D oraz 3A zaprezentowali także referaty dotyczące głównego tematu projektu, a więc udziału mniejszości narodowych i etnicznych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości i budowanie II Rzeczypospolitej. Przypomnieli o żołnierzach pochodzenia żydowskiego walczących w Legionach Polskich, roli mniejszości ormiańskiej, zobrazowali zróżnicowanie narodowe ówczesnego państwa polskiego, ale także naszego najbliższego regionu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przygotowanie sesji!

Galeria zdjęć