Amanda Klekocka - absolwentka 2019 I Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu. Obecnie studentka pierwszego roku magisterskiego na kierunku Arteterapia w Krakowie. „Moja przygoda z rzeźba zaczęła się na poprzednich studiach licencjackich, na kierunku Sztuka i Edukacja, gdzie poznałam to medium. Rzeźba liścia jest częścią mojego dyplomu artystycznego (licencjatu), wykonana z gliny ceramicznej, poszkliwiona i wypalona w piecu. Inspiracja do zrobienia pracy była moja podróż do Portugalii na szlak Camino de Santiago i natura sama w sobie.”

Amanda

Bartłomiej  Podsiadło -  absolwent 2009 I Liceum Ogólnokształcącego w Zawierciu. Praca przekazana jest częścią tryptyku pt. "Człowiek Uciśniony". Przestrzenna praca na postawie odlewu gipsowego, gliny samoutwardzalnej i elementów metalowych. Wychodźmy poza wszelkie ramy byśmy czuli się wolni.

Podsiadlo 1

Asia Sierka

Joanna Sierka - absolwentka 1984 I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałąmi Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu. Obecie prof. wychowania fizycznego  w naszym liceum.

 Gajda

Klaudia Gajda - absolwentka 2016 I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałąmi Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu. Praca wykonana techniką - Pirografia.

Obraz

Konrad Sikora -  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (rocznik .....).

Konrad Sikora m

Katarzyna Janoska - absolwenta  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 2016. 

Kasia Janowska

Joanna Dziechciarz - Duda - absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 1995. Obecie pedagog szkolny w naszym liceum.

Karolina Sendela - uczennica klasy trzeciej  (rocznik maturalny 2019) I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałąmi Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu. Praca wykonana: akwarela, kredki, cienkopisy.

Jolanta Szczygieł (nazwisko rodowe Tkacz) - absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu rocznika1977.

Z serii "Piękno Kamieni" - Agat

Enkaustyka na panelu:wosk pszczeli barwiony, żywica dmarowa, brokat, szelak, agat

 

Marcel Ślusarczyk -  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (rocznik 1992), geograf