Pierwszy dzień wizyty naszych partnerów Erasmus+ za nami. Na początek naszego spotkania w szkole zaprosiliśmy wszystkich uczestników do wspólnych fotografii na przygotowanej ściance Erasmus. Zdjęcia będą wspaniałą pamiątką, tym bardziej, że każdy otrzymał od razu wydrukowaną fotografię. Po zwiedzaniu szkoły zaprosiliśmy naszych gości na oficjalne otwarcie, które rozpoczęły występy artystyczne Wiktorii i Julii Szlachty, Roksany Papaj i Bernarda Stawarza. Nad sprawami technicznymi jak zawsze czuwał Szymon Cisowski. Kolejnym punktem było przedstawienie przez naszych uczniów prezentacji dotyczących I Liceum Ogólnokształcącego i systemu edukacji w Polsce. W dalszej części uczniowie udali się na warsztaty filmowe oraz prezentację przygotowanych filmów reklamujących swoje przedsiębiorstwa. Miło nam poinformować, że nasz film otrzymał najwięcej punktów. Choć musimy przyznać, że wszystkie filmy powinny być najwyżej ocenione.

W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. Wszystkich gości przywitał Bogusław Piotrowski – Wicestarosta Zawierciański oraz pani Naczelni Wydziału Edukacji - Krystyna Wiącek.

Zgodnie z tematem naszego projektu „Szkoła młodych przedsiębiorców”, udaliśmy się na zwiedzanie lokalnych firm. Pierwszym punktem było odwiedzenie firmy spożywczej Virtu, która z małego przedsiębiorstwa stała się firmą prosperującą na wielu zagranicznych rynkach. Każdy mógł skosztować wspaniałych produktów między innymi krokietów, pierogów czy naleśników. Pełni wrażeń udaliśmy się do kolejnej firmy Piekarni „Skała”. Właściciel piekarni pana Rafał Skała wraz z córką Natalią przedstawili nam historię piekarni oraz udzielili odpowiedzi na przygotowane przez uczniów pytania dotyczące działania piekarni. Ostatnim punktem było odwiedzenie Cukiernio – Kawiarni „Skała”, gdzie każdy mógł skosztować ciepłego napoju ufundowanego przez właścicielkę panią Renatę Skałę. Mamy nadzieję, że tak intensywny i urozmaicony dzień zostanie na długo w pamięci naszych gości. Już szykujemy atrakcję na kolejny dzień.

Galeria zdjęć