erasmus

 

Raport ze spotkania z Polska w ramach projektu Erasmus +

 

 

Raport ze spotkania online Erasmus+

W dniach 14-17.12.2020 r. odbyły się spotkania online z krajami partnerskimi w ramach projektu Erasmus+ “Knowing our organic food”. Konferencję prowadzili uczniowie z naszej szkoły, z Polski. W spotkaniu uczestniczyło dwoje nauczycieli i czterech przedstawicieli uczniów z każdego kraju. Pierwszego dnia, po połączeniu o ustalonej godzinie, powitaliśmy ciepło naszych gości. Z pewnością każdemu z nas towarzyszył przy tym stres - potem było już tylko lepiej. Kilka pierwszych minut poświęciliśmy na zapoznanie. Każdy z nas przedstawił się i powiedział parę słów o sobie, o swoim hobby - to pozwoliło nam bliżej się poznać. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawiali przygotowane prezentacje na temat Polski, regionu i miasta, w którym mieszkamy oraz opisywali nasze liceum. Słuchacze z krajów partnerskich z zaciekawieniem oglądali kolejne slajdy. Można było stwierdzić, że nasza kultura bardzo im się podoba. Bez wątpienia chcieliby odwiedzić naszą ojczyznę i spędzić tu więcej czasu. Drugiego dnia naszym celem było przygotowanie pytań do ankiety na temat organicznego jedzenia. Dyskusja była bardzo owocna. Podczas jej trwania mogliśmy poszerzyć nasze słownictwo z jęz. angielskiego oraz doskonalić umiejętność do prowadzenia dyskusji w grupie. Była to też idealna okazja do głębszego poznania innych uczestników i ich poglądów. W trzecim dniu została przeprowadzona ankieta na temat organicznego jedzenia. Na ostatnim spotkaniu tworzyliśmy 10 pytań do przedsiębiorcy, który zajmuje się produkcją takiej właśnie żywności. Mogliśmy się tutaj wykazać kreatywnością. Wirtualne spotkania przebiegły w bardzo przyjemnej atmosferze. Była to możliwość sprawdzenia i doskonalenia umiejętności językowych, ale również pracy w grupie z młodzieżą z innych państw. Bez wątpienia poznaliśmy ciekawych i bardzo wartościowych ludzi. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie dane nam spotkać się na żywo, podczas zaplanowanych wyjazdów zagranicznych. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za owocne spotkanie. Uczestnicy spotkania: Alicja Matysik, Emilia Łapeta, Alicja Pietryga i Marta Białas wraz z opiekunami: prof. J.Cholewką i prof. R.Kowalczykiem.