integ m

Dn. 13 września 2021 roku klasy pierwsze, wraz z wychowawcami i nauczycielami, żwawym krokiem ruszyli na Rudniki. Rajd był bardzo udany, a pogoda i humory dopisały. Po dotarciu na miejsce młodzież i nauczyciele zatańczyli belgijkę, a także wzięli udział w różnych aktywnościach sportowych. Regeneracji utraconych sił sprzyjała konsumpcja kiełbasek z ogniska.
Wszystkim uczniom oraz nauczycielom dziękujemy za wspólną zabawę!
P.S.
s1
My Humaniści z II "a" 2 czerwca 2021r. zorganizowaliśmy "Grę Miejską" - śladami zawierciańskich zabytków. Na naszej trasie znalazły się m.in.: Dworzec PKP, Pałacyk Holenderskiego, Bazylika Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Pałacyk Szymańskiego, Dom Ludowy, Kościół Ewangelicko-Augsburski, Magistrat, Odlewnia Żeliwa. Przygotowane przez nas zagadki doprowadziły nas do Stadionu 1000-lecia. Towarzyszył nam dobry humor, wspaniała zabawa i słoneczna pogoda. Pozdrawiamy II "a" z wychowawcą - Panią Profesor Marzeną Kołton i organizatorem wycieczki - Panią Profesor Grażyną Zawałą.
 

Galeria zdjęć

 

W dniu 10. XI. o godz. 11.11 uczniowie I LO stanęli do Hymnu. Było to związane z coroczną akcją Hymn dla Niepodległej. W tym roku było to utrudnione ze względu na sytuację, ale - UDAŁO SIĘ. Już o godz. 11.05 uczniowie i nauczyciele spotkali się na platformie ZOOM. Uczeń klasy maturalnej Bernard Stawarz, przekazał krótką informację na temat historii Mazurka Dąbrowskiego po czym zaakompaniował licznie zgromadzonym nauczycielom i uczniom przed telefonami i komputerami. Trudno ocenić jak to brzmiało i czy platforma udźwignęła śpiew ok 70 osób.Najważniejsze, że grupa osób z biało czerwonymi elementami stanęła do Hymnu. Śpiewanie Hymnu zawsze wzrusza i motywuje. Na pewno każdy w głębi duszy pomyślał o tym, że chciałby abyśmy spotkali się w realu i tę naszą pozytywną energię w postaci Hymnu wysłali głośno w eter patrząc sobie w oczy, a nie w ekrany, bądź co bądź bezdusznych urządzeń. Dziękuję wszystkim za udział. Organizator wydarzenia Leopold Stawarz.

 

Już dzis zapraszamy do obejrzenia akademii wirtualnej !!!

Klasa 2a przygotowała z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzenia dla Wszystkich Pracowników oraz Uczniów naszej szkoły oraz dzięki tej formie poznacie również nowy skład Samorządu Uczniowskiego. Obejrzyj już teraz -> Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 
 

Dzisiaj o godz. 9.00 klasa 2 G wyruszyła na rajd do Rudnik. Tam były gry i zabawy, czyli frisbee, ziemniak, belgijka i inne… Piekliśmy też kiełbaski i szukaliśmy grzybów. Pogoda nam dopisała, był piękny, upalny dzień. Dziękujemy Panu Profesorowi Mariuszowi Szczygłowi, który był naszym przewodnikiem, za wybór trasy i udostępnienie sprzętu sportowego. Uważamy ten dzień za bardzo udany. Dzięki rajdowi mogliśmy choć na chwilę oderwać się od ciężkiej pracy i wykorzystać ostatnie dni lata:)

Sawa Hąc-Jakubik

Galeria zdjęć

 

1 MAJA - ŚWIĘTO PRACY,

2 MAJA - ŚWIĘTO FLAGI,

3 MAJA - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI

- ŻEROMIACY PAMIĘTALI !!!

Galeria zdjęć

 

W związku z obchodami w naszej szkole Tygodnia Nauk Humanistycznych, pod koniec lutego mieliśmy okazję obejrzeć spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza pt. Makbet w reżyserii Michała Hachlowskiego. Scenografię przygotowała Kaja Kordas, kostiumy Marta Kordas, a muzykę Michał Kowalczyk. Piszemy o tym z „małym” opóźnieniem, ponieważ czekaliśmy na Wasze opinie i recenzje, których fragmenty zamieszczamy poniżej. Z zainteresowaniem i wielką przyjemnością mogliśmy obejrzeć ponadczasowe dzieło mistrza Williama Szekspira.

Tłusty czwartek to najsłodszy dzień w roku i z tej okazji  uczniowie klasy Ia: Aleksandra Dyrda, Paulina Garczyk, Aleksandra Budzikur, Maja Kołodziejczyk, Patrycja Buczek, Zofia Pompa, Anna Żurawska, Anna Zynek, Klaudia Pilarczyk, Ewa Jurczak oraz Ic: Jakub Brodziński i Kacper Reszka zorganizowali nie tylko kiermasz pełen słodkości wraz z przepysznymi gorącymi napojami, ale również byli odpowiedzialni za przeprowadzenie quizu. W konkursie wiedzy o tradycji "tłustego czwartku" wzięła udział nasza Pani Dyrektor Mgr Bożena Bańska, która prawidłowo odpowiedziała na zadane pytanie. Wydarzenie to przyczyni się do zorganizowania Szkolnej Strefy Relaksu, której inicjatorką jest Pani Prof. Marta Skrzypiciel. Natomiast koordynatorami słodkiego święta były: Pani Prof. Marta Wyrembak oraz Pani Prof. Sylwia Nowicka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu zjedzenia aż 250 pączków.

Napis: E. Jurczak

Czuwaj!

Jutro tj. 22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingusir Roberta Baden-Powella. Z tej okazji: skauci, harcerze i harcerki obchodzą Dzień Myśli BraterskiejDMB uświadamia skautom na całym świecie, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry terenowe lub spotykają się przy ognisku. W naszej szkole również uczciliśmy Dzień Myśli Braterskiej - harcerki ( uczennice I LO ) założyły swoje mundury, by pokazać swoją dumę z bycia harcerką. 

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej życzymy harcerzom wyjątkowych ludzi wokół siebie, aby służba, którą pełnią, dawała im wiele szczęścia i satysfakcji.

Galeria zdjęć

W poniedziałek tj. 16 grudnia br. w naszej szkole odbędzie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny. Przepiękne z kolorowych i ekologicznych materiałów dekoracje na świąteczny stół i choinkę wykonali własnoręcznie uczniowie. Za przystępną cenę można nabyć niecodzienne ozdoby, a  dodatkowo skosztować pysznych ciast. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony dla rodzin uczniów z naszej szkoły. W przedświąteczny piątek 20 grudnia zapraszamy na wspólne kolędowanie.

I. B.

Dzisiaj odwiedził nas na lekcji niemieckiego Święty Mikołaj. Dzięki niemu P. prof. Marta Wyrembak zorganizowala kalambury. Poznaliśmy niemieckie słownictwo oraz śpiewaliśmy "Schlittenfahrt", czyli "Jingle bells" po niemiecku. W imieniu Mikołaja dziękuję klasie If, która była grzeczna w tym roku.

Galeria zdjęć

Edycja Dnia Kawy udana! Jak zawsze… i to dzięki Wam ! "Kawa to balsam dla serca i ducha." Giuseppe Verdi I znów pokazaliście moc Żeromiacy, a litrami wypitej kawy udowodniliście, że serca macie zdrowie i … dobre! Dobre dla innych, gdyż środki zgromadzone w Dniu Kawy pozwolą nam na zorganizowanie spotkana mikołajkowego dla dzieci z Domu Dziecka we Włodowicach. Dzięki Waszej „skłonności do słodkości” udało się zebrać 717 zł. ! Zebraną kwotę przeznaczamy na zakup świątecznych paczek. Dziękujemy wszystkim klasom, za przyniesione produkty, które potem mogliśmy zamienić w wyśmienite kawy oraz za przepyszne ciasta!Dziękujemy mamom, babciom i oczywiście wszystkim tatom za własnoręcznie upieczone ciasta, babeczki i inne słodkości. Dziękujemy za zakup produktów, dzięki którym stworzyliśmy na jeden dzień szkolną kawiarenkę. Dziękujemy wszystkim uczniom z klasy IIB, i IID bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie Dnia Kawy! Zapraszamy już za rok na kolejną edycję Dnia Kawy w Żeromie! I pamiętajcie, że dobra kawa, czyni DOBRO !

MZ

Żeromski świętuje...

Galeria zdjęć