Nareszcie! Udało się być razem i razem zwiedzić zawierciańskie atrakcje kulturalne i zdrowotne. 2 czerwca 2021 roku wyruszyliśmy w miasto! Cudze chwalicie, swego nie znacie! Kierując się tą zasadą dotarliśmy do Galerii Stara Łaźnia, by zwiedzić wystawę poświęconą pisarzowi Franzowi Kafce. Dzięki uprzejmości i fachowej wiedzy Pani Karoliny Kindler-Skowronek poznaliśmy różne techniki twórcze wykonywania plakatów i sami mogliśmy spróbować swoich sił. Nasze prace wyszły genialne! Planujemy szkolną wystawę! Odwiedziliśmy również siedzibę Miejskiej Biblioteki w Zawierciu czyli Pałacyk Szymańskiego. Tam wysłuchaliśmy wykładu pana dr Marcina Janeczka, o historii naszego regionu oraz zwiedziliśmy Galerię im. Leszka Dutki. To nasz absolwent, uznany artysta i Honorowy Obywatel Miasta Zawiercie! Na koniec zaplanowaliśmy spacer po zielonym parku i "nasiadówkę" w Tężni Solankowej. To był dzień pełen wrażeń i radości, wreszcie spędzony wspólnie. Polecamy innym klasom! Integrujcie się i poznajcie Zawiercie!

Klasa 1b z wych.MZ

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Rekrutacja do klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zawierciu
w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zawierciu

 

W roku szkolnym 2021/22 planowane jest utworzenie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Przedmiotami rozszerzonymi byłyby w tej klasie j.polski oraz j.angielski. Nauka odbywałaby się przez trzy dni w tygodniu, od poniedziałku do środy w godzinach popołudniowych.

Terminarz postępowania kwalifikacyjnego

Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły pod numerem telefonu 326722927. Poniżej umieszczamy wzór podania o przyjęcie do Liceum dla Dorosłych.

Podanie do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Zawierciu

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH

PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH


Potrzebujesz średniego wykształcenia, dobrze trafiłeś. Zapewniamy wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycielską potrafiącą każdemu przekazać wiedzę wystarczającą do ukończenia naszej szkoły i tym samym uzyskania średniego wykształcenia.

Zapisz się już dziś i zdobądź wykształcenie średnie, zwiększając ty samym swoją wartość na rynku pracy.

Warunki przyjęcia do szkoły:

  • ukończony 17 rok życia,

  • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, gimnazjum lub klasy I, II LO, Liceum Profilowanego,

  • wniosek o przyjęcie do szkoły (wydaje sekretariat szkoły),

  • pomyślny wynik rozmowy kwalifikacyjnej.


Kontakt:
Zespół Szkół Ogólnokształcących
I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Zawierciu
ul. Wojska Polskiego 55
42-400 Zawiercie
Tel. 32 6722927 lub 32 6722765

 

 

 

Minął pierwszy dzień obrad zdalnej konferencji dla młodzieży szkół podstawowych ŻERMUN. Dzisiaj po krótkich lodołamaczach, dzięki którym lepiej się poznaliśmy, wszyscy delegaci obejrzeli prezentacje multimedialne na tematy omawiane w komisjach. Potem pracowali nad rezolucjami, w których  zawarli rozwiązania takich problemów jak: małżeństwa dzieci, handel i zniewolenie kobiet, czy wpływ zanieczyszczeń środowiska na zdrowie kobiet. Osobną komisją jest KOMISJA SPECJALNA, w której delegaci tworzą plany działania na rzecz ochrony środowiska. Atmosfera w czasie pierwszego dnia obrad była bardzo przyjazna, a zaangażowanie naszych gości oraz uczniów I LO – ogromne. Dziękujemy! Jutro dalsza praca nad rezolucjami oraz oczywiście gry i zabawy na rozluźnienie. Zapraszamy na drugi dzień obrad konferencji – 26 marca. Jutro rozpoczynamy pracę o godzinie 8.30 w poszczególnych komisjach. O godz. 12.30 rozpocznie się na naszym Facebooku transmisja Ceremonii Zamknięcia Konferencji. BE OUR GUESTS!

Sawa Hąc-Jakubik

 

 

W dniu 01.03.2021r. biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 15.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu zajęcia będą poświęcone Mickiewiczowi:) Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Agnieszka Łączkowska      

 Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!  

W dniach od 09.02 i 11.02.2021 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15. Kolejne „webinarium”- poświecimy: Jak myśleć pozytywnie i uwierzyć w siebie? m.in.: czy optymizmu można się nauczyć?, oraz czytam - polecam. Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanie przesłany link do spotkania. B. Pustułka

W dniu 08.02.2021 i 10.02.2021 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu zajęcia będą poświęcone Mickiewiczowi:) Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  Agnieszka Łączkowska      

 Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!  

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników nauk przyrodniczych na jubileuszową
NOC BIOLOGÓW 2021❗
8 stycznia 2021 roku w Instytucie Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska na
👉https://us.edu.pl/wydzial/wnp/ Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
👉 odbędzie się dziesiąta edycja Nocy Biologów. Tematem przewodnim Nocy Biologów 2021 będzie „Człowiek i mikroorganizmy”.
👉 Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/393780941731145
👉X jubileuszowa edycja wydarzenia odbędzie się w przestrzeni wirtualnej.
👉Wydarzenie będzie transmitowane za pośrednictwem uniwersyteckiego kanału YouTube
👉https://youtu.be/lGLL9LkTRj0
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

 
 

W dniach od 01.12 i 03.12.2020 biblioteka zaprasza na spotkania on-line o godz. 14.15. Kolejne „webinarium”- poświecimy: poszukiwaniu piękna na podst. „Kiedy byłem dziełem sztuki” E.-E. Schmitta m.in.: pojęciu piękna i doskonałości, kreowanie ideału przez media, oraz czytam - polecam. Zgłoszenia proszę przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. We wtorek zostanie przesłany link do spotkania.

Beata Pustułka

W dniach od 30.11 i 02.12.2020 biblioteka zaprasza na spotkanie on-line o godz. 14.15 w ramach cyklu "Z lekturą za pan brat". W tym tygodniu będziemy kontynuować zajęcia poświęcone W. Szekspirowi:)  Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Agnieszka Łączkowska

Zachęca i zaprasza biblioteka on-line!

Piątek... 2 października 2020... Pogoda jest! Ib obecna!

Humory są! WYRUSZAMY!

Cel: integracja i świetna zabawa. Miejsce: Hotel Ostaniec- Podlesice.

Pierwsza wycieczka za nami. Była "spowiedź" - każdy opowiedział kilka słów o sobie 😉. Potem zajęcia różne. Cześć z nas wybrała boisko, inni bilard lub zawody tenisowe. Park linowy to było super przeżycie. Głodni nie wyszliśmy, bo dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy grillować kiełbaski, a potem tradycji stało się zadość i jedliśmy jurajskie prażonki. Okazało się też, że jesteśmy profilem sportowo-rozrywkowo- tanecznym! 😀  Potańczylibyśmy dłużej, ale autobus przyjechał i trzeba było się zbierać. Tak oto zaczęliśmy wcześniejszy weekend! Ps. Już szykujemy się na następną wycieczkę... Łódź? Warszawa? Trzeba przemyśleć.

Ib z wych. M.Z

Galeria zdjęć

W związku z zaistniałą sytuacją - pandemią Koronawirusa, planowana wycieczka do Włoch (30.05-05.06.20) nie odbędzie się. Wszelkich informacji na ten temat udzielam pod numerem telefonu 509763836.
Jolanta Cholewka

Dyrekcja szkoły informuje o odwołaniu planowanych na 12.03 2020 r. (tj. czwartek) konsultacji z rodzicami/opiekunami.