Kolejną edycję Maratonu Pisania Listów czas zacząć! To międzynarodowe wydarzenie organizowane przez Amnesty International jest już obecne w naszej szkole czwarty rok. Jest ono przeprowadzane zawsze na kilka dni przed 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Jego celem jest zwrócenie uwagi na przypadki łamania praw człowieka w różnych częściach świata. Próbujemy reagować na nie, pisząc listy w obronie konkretnych osób i kierując je do stosownych władz. W tym roku bohaterkami Maratonu są kobiety: Atena Daemi (Iran) - uwięziona za pokojowe protesty przeciwko stosowaniu w jej kraju kary śmierci; Geraldine Chacon (Wenezuela) - działaczka organizacji wspierającej najbiedniejszą młodzież jej rodzinnego miasta (Caracas), za swoją aktywność fałszywie oskarżana i prześladowana przez władze; Gulzar Duszenowa (Kirgistan) - walcząca z dyskryminowaniem w swoim kraju osób z niepełnosprawnościami. Na wybranych lekcjach uczniowie poszczególnych klas będą mieli okazję napisać listy dotyczące wspomnianych osób. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Więcej informacji można odnaleźć na stronie: https://maraton.amnesty.org.pl/

Galeria zdjęć