Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w Maratonie Pisania Listów w obronie tych, których prawa zostały złamane. Amnesty International już od niemal 20 lat mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. My również możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy napisać list. Wszyscy mamy prawo walczyć z niesprawiedliwością i pomóc ludziom, którzy tego naprawdę potrzebują. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los drugiego człowieka.

Co należy zrobić?

Zgłoś zamiar udziału w akcji swojemu nauczycielowi wiedzy o społeczeństwie, który udzieli Ci dodatkowych wskazówek. Możesz podpisać petycję online lub przesłać list. Na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/ znajdują się dodatkowe informacje na temat osób w obronie których działamy w tym roku.

Za koordynację akcji odpowiada p. Paulina Stelmaszczyk (możesz zgłosić się również do p. Aleksandry Widawskiej).


Liczymy na Wasze zaangażowanie i wsparcie. Przekonaj się ile dobrego do tej pory udało się zrobić 
https://amnesty.org.pl/30-lat-dobrych-wiadomosci/


Dołącz do nas!
Działamy od 7 do 10 grudnia!