Gajda

Klaudia Gajda - absolwentka 2016 I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałąmi Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu. Praca wykonana techniką - Pirografia.

Obraz

Karolina Sendela - uczennica klasy trzeciej  (rocznik maturalny 2019) I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałąmi Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu. Praca wykonana: akwarela, kredki, cienkopisy.

Asia Sierka

Joanna Sierka - absolwentka 1984 I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałąmi Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu. Obecie prof. wychowania fizycznego  w naszym liceum.

Konrad Sikora -  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (rocznik .....).

Konrad Sikora m

Katarzyna Janoska - absolwenta  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 2016. 

Kasia Janowska

Joanna Dziechciarz - Duda - absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 1995. Obecie pedagog szkolny w naszym liceum.

Jolanta Szczygieł (nazwisko rodowe Tkacz) - absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego  w Zawierciu rocznika1977.

Z serii "Piękno Kamieni" - Agat

Enkaustyka na panelu:wosk pszczeli barwiony, żywica dmarowa, brokat, szelak, agat

 

Marcel Ślusarczyk -  absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu (rocznik 1992), geograf

Michał Oleś - Absolwent rocznika 1988. Regionalista. Milosnik zabytkow Kapliczek Miejsc pamieci Przewodnik Pttk ekolog poszukiwacz ulotnego piekna w przestrzeni otaczajacego Nas świata Rysuje w Tuszu I pasteli akcenty architektoniczne i twarze. 

Tomasz Dziechciarz - absolwent  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu rocznika 1992. 

Galeria prac Tomasza Dziechciarza

 

Piotr Grzesiak - Piotrek Grzesiak, absolwent rocznika 2017. Dziennikarz Polskiego Radia Katowice, fotograf, wielki miłośnik motoryzacji i dobrego brzmienia, głównie z taśm magnetofonowych i płyt winylowych. Kolekcjoner wszystkiego, co stare. Rasowy artysta-indywidualista, dążący do celu, jednak chętnie angażujący się w życie szkoły, także jako absolwent. Żeromiak w sercu, krwi i kościach.

 

Maja Gałka - Rocznik absolwenta 2013-2016. Rysować lubiłam już jako dziecko. W czasie liceum zaczęłam uczęszczać na kurs rysunku, dzięki któremu 2 lata później udało mi się dostać na wymarzone studia - architekturę. Po prawie roku studiów mogę stwierdzić że to był bardzo dobry wybór, ponieważ mogę tutaj rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

Anna Kurek 

 

Martyna Dziurska - Absolwenta rocznika 2012. Obecnie studentka Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej specjalność Dziedzictwo Architektoniczne. Od dzieciństwa posiadałam zamiłowanie do rysunku, malarstwa i rzeźby. W 2017 uczyłam rysunku w Żeromskim zainteresowanych uczniów II i III klas. Aktywistka - współorganizator wielu Rarciborskich ( podczas studiów I stopnia) eventów: Juwenalia Raciborskie, DKMS, Szlachetna Paczka, Pusta mista.

 

Anna Bzdęga -

 

Patrycja Bargieł - Absolwentka z rocznika 2012. Fotografią siatkówki zajmuję się odkąd skończyłam 18 lat. Zaczynałam jako fotoreporter w mniejszych portalach siatkarskich robiąc fotogalerie z meczów PlusLigi najpierw AZSu Częstochowa, później MKSu Będzin. Od sezonu 2015/2016 jestem klubowym fotografem KS Aluronu Virtu Warty Zawiercie początkowo w I lidze, obecnie (od sezonu 2017/2018) w PlusLidze.

Link do strony Patrycji Bargieł na facebooku

 

Natalia Prudło -  absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Zawierciu 2013-2016. Obecnie studiuje fizjoterapie na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W wolnej chwilach całkowicie oddaje się mojej pasij, którą jest malowanie.

Martyna Tyszczak - Sołtysik

Wiesława Makieła